Органи саморегулювання в ЗМІ розглядатимуть скарги про розпалювання ворожнечі

Мережа органів саморегуляції в ЗМІ з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України вирішили створити робочу групу, яка розглядатиме скарги, пов’язані з розпалюванням національної ворожнечі і поширенням мови ненависті (домовленість про це була досягнута на попередньому засіданні мережі в Брюсселі восени 2014 року).

Таке рішення було прийнято на міжнародній зустрічі саморегулюючих медійних організацій в рамках спільного проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння професіоналізму і відповідальній журналістиці та підтримці органів саморегуляції в ЗМІ», що відбулася, 3 липня, в Тбілісі, передає Media Sapiens.

Мережа як наднаціональний орган буде розглядати звернення і скарги, які проблематично або неможливо буде розглянути на національному рівні через небезпеку звинувачень у «непатріотизмі». Таким чином, Мережа намагатиметься провести максимально об’єктивний розгляд будь-якої скарги.

Крім того, організації, що входять до Мережі, вирішили підготувати спеціальні рекомендації для ЗМІ, щоб протистояти найбільш небезпечним проявам пропаганди, яка призводить до розпалювання міжнаціональної і будь-якої іншої ворожнечі.

«Добре, що тепер ми знатимемо, як така група працюватиме. Протягом місяця ми підготуємо базові принципи, згідно з якими будуть розглядатися подібні скарги та звернення. Після їх затвердження національними організаціями саморегулювання ( в Україні це Комісія з журналістської етики) – група розпочне роботу. Це дасть можливість більш об’єктивно оцінювати матеріали тих журналістів та ЗМІ, які сьогодні піддаються жорсткій критиці з боку політиків, урядів або певних громадських груп. Головне – захистити професійні стандарти і чесну роботу журналістів. Також я сподіваюсь, що ця діяльність Мережі дозволить хоча б трохи знизити розповсюдження мови ворожнечі в наших ЗМІ та Інтернеті, яке вже досягло значних масштабів і має катастрофічний вплив на можливість досягнення політичної та економічної стабільності в Україні. Відповідальність журналістів сьогодні колосальна, і дуже добре, якщо Мережа та органи саморегуляції допоможуть медійникам втриматися в професійному руслі і не дати скотитися до банальної пропаганди», – сказав представник КЖЕ Сергій Гузь.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар