НМПУ закликає владу відреагувати на дискримінацію журналістів у Криму

Незалежна медіа-профспілка України закликає українську владу припинити політику мовчазного спостерігання за згортанням свободи слова в окупованому Криму, а російську – припинити дискримінацію журналістів.

Першими, хто постраждали під час та після російської анексії півострова стали журналісти, які відмовилися працювати за вказівками місцевої окупаційної влади. Через постійний тиск, залякування та фізичну загрозу багатьом довелося покинути свої домівки та цілими редакціями переїхати на материкову частину України.

Проте ті, хто залишаються на окупованій території, продовжують стикатися з постійними утисками. Окрім обшуків, викликів на допити місцевими спецслужбами тощо багатьом з тих, хто у таких умовах залишається непідконтрольними кримській «владі», створюються додаткові перешкоди в отриманні інформації, доступ до якої не може бути обмежений ані за законодавством Росії, яка де-факто контролює ситуацію у Криму, ані міжнародними документами, які ратифікувала РФ.

Окрім того, що за вказівками кримських чиновників журналістам відрізаний доступ до органів влади, наразі місцеві чиновники вигадали спосіб ще більше звузити їм доступ до інформації. Як повідомляють кримські журналісти, тепер місцеві чиновники для висвітлення своєї діяльності обирають прес-центри місцевих комерційних видань, а не державні платформи. Ті ж, у свою чергу, під тиском «влади» «відсіюють» небажаних. Кримські журналісти кажуть, що «списки небажаних» негласно формуються «міністерством» внутрішньої політики, інформації та зв’язку окупаційного уряду Криму.

Разом з тим, такі дії порушують не тільки українське законодавство, а й Конституцію Росії (ст. 17 та 19) яка декларує, що здійснення прав та свобод людини не повинно порушувати права та свободи інших осіб, а також гарантує державою рівність цих прав та свобод незалежно від будь яких ознак.

Так само цими діями порушується і ст. 14 Європейської конвенції з прав людини, яка забороняє дискримінацію за будь якими ознаками.

Така практика є неприпустимою, оскільки несе загрозу повного викорінення професійної журналістики у Криму і як наслідок – кримчани залишаться без альтернативної інформації, яку отримуватимуть тільки з пропагандистських джерел.
Заважаючи на це, НМПУ закликає російську владу припинити порушення прав та дискримінацію журналістів у Криму. А від профільних відомств України – офіційно відреагувати на те, що відбувається у медіа-сфері півострова.

Позначки:, , ,

Залиште коментар