Міжнародний конкурс «Стоп цензурі» оголосив шорт-лист

Третій Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» оголосив список номінантів. Про це повідомила прес-служба громадської організації Centre.ua.

Номінантів обирало журі експертів у складі журналістки 5-го каналу Тетяни Даниленко, письменниці, журналістки та юриста Лариси Денисенко, дизайнера руху «Чесно» Надії Кельм, головного редактора проекту Platforma Юрія Марченка, головного редактора «Української правди» Севгіль Мусаєвої-Боровик, виконавчого директора Інституту масової інформації Оксани Романюк, дизайнера та ілюстратора Олени Старанчук,; та головного редактора Buro24/7 Олексія Тарасова.

Номінанти конкурсу:
– у категорії «Зображення»: Микола Гончаров, Metatron_De, Saskia.
– у категорії «Вірш»: Юрко Космина “Дума про дельфіна”, Олексій Сударенко “Мнение рядовых граждан”, Сергій Сіваченко “Друкуєш збуджено, натхненно”.
– у категорії «Гасло»: homochka – “В приціл правди не видно”, Irysh – “Будь ПРЕСОЮ, а не ПРЕСОваним””Be press, not pressed”, Svitlana Inkljud – “Цензура – негатив. Засвіти!”.
У категорії «Есей» та «Інші формати» експертне журі вирішило нагороди не присуджувати.

Під час конкурсу також працювало журі правозахисників, до якого увійшли співкоординатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини Марина Говорухіна, директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Організатори повідомили, що імена переможців за версіями обох журі буде оголошено у вересні, під час відкриття виставки кращих робіт конкурсу у Києві.

Також учасників міжнародного конкурсу оцінювали інтернет-користувачі. За результатами їх голосування переможцями стали: Юрій Шеляженко у категорії «Есей»; Dzhafer у категорії «Зображення»; Артем Полежака у категорії «Вірш»; homochka та victoriia у категорії «Слоган»; Гурт «Вперше чую» у категорії «Інші формати».

Всього на конкурс було подано 630 творів: 331 постер, 100 вірішів, 150 гасел, 40 есеїв, 9 мультимедійних робіт.

За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 99 країн світу. До конкурсу долучилися міжнародні учасники з Китаю, Марокко, Польщі, Філіппін, Ірану, Еквадору тощо.

Нагадаємо, ідея створення конкурсу виникла 4 роки тому під час зустрічі журналістів руху «Стоп цензурі!». У 2011 році відбувся перший Міжнародний конкурс «Стоп цензурі!», на який було подано 247 постерів, 310 гасел, 188 віршів та 69 ессеїв. Сайт конкурсу відвідало майже 46 тисяч користувачів з 83 країн світу.

Конкурс поєднує громадський активізм та різні типи творчих практик. Його особливістю є наддемократичні правила – участь може взяти кожен, незалежно від віку, освіти і громадянства.

У 2014 році активісти громадської організації «Центр UA» вирішили проводити такий конкурс щороку. Прийом робіт тривав до 10 червня в п’яти категоріях: зображення, слоган, вірш, ессей, інші формати. Роботи приймалися чотирма мовами: українською, російською, англійською та кримськотатарською.

Щороку організатори оголошують спеціальну тему. У 2015 році такою стало одне з гасел Революції гідності – «Права людини понад усе!».

Позначки:, , ,

Залиште коментар