Медіа сфера за трудовими відносинами – така ж сама українська реальність, – Доній

Незалежна медіа-профспілка поповнюється новими членами, в тому числі й публічними особами. Нещодавно колектив Мистецького об’єднання «Остання Барикада», який зараз працює над однойменною телевізійною програмою, долучився до медіа-профспілки.

Щоб дізнатись, які плюси дає вступ до НМПУ для людини з неабияким медійним та публічним досвідом, ми поспілкувались із головою Центру досліджень політичних цінностей, головою Мистецького об’єднання «Остання Барикада», автором та ведучим телепрограми «Остання Барикада» (Центральний канал) Олександром Донієм.

– Що спонукало долучитись до Незалежної медіа-профспілки України?
– Наша команда «Останньої барикади» створила однойменну телевізійну програму, тож, логічно, що окрім реальної діяльності у вигляді медіа-структури, ми також формалізували статус.

– Ви вже користувались тими можливостями, які надає профспілка (юридичні консультації, психологічні групи, тренінги з безпеки, прокат бронежилетів для поїздок в АТО тощо)?
– Ні, не користувалися. Чесно кажучи, я не дуже обізнаний щодо журналістських пільг. Але тут нема нічого дивного, адже коли я був народним депутатом, решта депутатів отримували квартир чи грошові компенсації (бо таке передбачається законом), я ж вважав це некоректним, тому і не звертався по таке. Та навіть номери ВР для авто, на яких роз’їжджають депутати, я не знаю в якій кімнаті замовляють. Тож, якщо щось буде потрібно для медійної діяльності, то готовий до співпраці.

– Чи стикались з проблемами в медіа сфері (порушення трудових прав журналістів, зарплата у конвертах тощо)?
– Медіа сфера за трудовими відносинами – така ж сама українська реальність, як і решта сфер. Про «зарплати в конвертах» переповідають багато «провідних журналістів». Але переповідають «на вушко», щоб це не зашкодило їхнім матеріальним інтересам.

– Ви мали можливість спробувати себе в різних сферах – політика, культурний менеджмент. Тепер долучились до медіа спільноти. Який цікавий досвід попередніх етапів хочете привнести у теперішню роботу?
– Насправді я і раніше мав досвід медіа-проектів, як друкованих, так і інтернет-видань. Наприклад, якось я придумав і створив літературно-мистецький щомісячний журнал «Молода Україна». А це був «товстий журнал», понад 200 сторінок щомісяця. І хоча я підібрав хороший редакційний колектив, все-рівно мусив вичитувати всі тексти самостійно. Так як наша команда «Останньої Барикади» створила безліч різних культурних проектів, то і цей медійний не став чимось несподіваним. Бо, по-перше, він безпосередньо стосується культури, тобто того, чим ми і так постійно займаємося, а по-друге, придумав я цю телепрограму не зараз, а років так 10 тому. Відповідно, цей концепт читали не лише кілька топ-менеджерів телеканалів за цей час, а й, звісно, основні «барикадівці»: Оксана Коробчук та В’ячеслав Пономарьов. Тож і для мене, і для них не стало новиною працювати в «прямому ефірі» з похвилинною розбивкою, бо подібні графіки я запровадив на наших фестивалях ще з 2007 року. А от те, що допомагає з попередньої діяльності – це роками створені стосунки з багатьма митцями. Вони довіряють мені і нашій команді, тому і відгукуються на запрошення до телепрограми.

– Розкажіть про свої медіа проекти, якими зараз займаєтеся чи плануєте займатись?
– Зараз наша команда зосередилася на телевізійній програмі про культуру «Остання барикада». Це – ток-шоу про культуру, де є чіткий рубрикат всередині програми. 4 гості і ведучий обговорюють 1,5 хвилинні сюжети в рубриках «Подія», «Скандал», «Вечірка». Окрім того в програму вмонтована 11-12 хвилина вставка (фактично міні-програма) «Персона», куди ми запрошуємо митців, які, на наш погляд, потребують ґрунтовнішого висвітлення. Оксана Коробчук, В’ячеслав Пономарьов, Володимир Пилипенко – наша команда. На В’ячеслава в цьому проекті впало найбільше навантаження. Дякую Олександру Савенко, керівнику «Центрального каналу», який надав нам ефір та операторську групу. На решті каналів протягом 10 років топ-менеджери казали, яка добра програма, але нічого далі не робили. Хоча деякі впливи концепту на їхні власні проекти можна було після того помітити. Тож нарешті ми спробували, проект в стадії розвитку, ми ризикуємо і експериментуємо.
Окрім «Останньої Барикади» запущений автономний проект-сайт про Київ і Київщину «КийОК». Курує його Оксана Коробчук, а основні організатори – Олександр Демченко та Віталій Селик. Це поки що експеримент, подивимося на його розвиток.

Незалежна медіа-профспілка України вітає нових членів нашої спільноти!

Позначки:, , , , ,

Залиште коментар