BBC: Як змінювалося російське телебачення протягом агресії

Журналіст британської телерадіокомпанії BBC Стівен Енніс дослідив, як змінювалося російське телебачення від початку Майдану до окупації Криму і війни на Донбасі. Про це йдеться в однойменному матеріалі на сайті британської BBC, перекладеного на сайті Media Sapiens.

З початку кризи в Україні, російське державне телебачення займається тим, що називають «інформаційною війною». Це найбільше демонструється величезним сплеском антизахідної риторики та невгамовною пропагандою, мета якої – демонізувати тих, кого Кремль вбачає своїм ворогом, йдеться у статті.

По-перше, пише Стівен Енніс, на російському телебаченні почали показувати набагато більше новин. Зокрема, програма «Вести» телеканалу «Россия-1» раніше тривала близько 45 хвилин, однак від початку української кризи вона триває у середньому 70-75 хвилин. Денна програма новин також триває близько 75 хвилин, із яких регіональним новинам присвячені лише 20.

По-друге, збільшилася кількість політичних ток-шоу, а також регулярність їхнього показу на телебаченні. Під час подій навколо анексії Криму у березні 2014 року гостями цих шоу були винятково прокремлівські діячі, зазначає журналіст. Однак, сьогодні серед запрошених є й проєвропейські активісти, хоча ведучі та гості ставляться до них вороже та саркастично.

По-третє, незважаючи на кількість новинних програм на російському телебаченні, внутрішні проблеми майже не висвітлюються.

«Нещодавнє дослідження, фінансоване ЄС, показало, що у березні цього року у головному випуску новин телеканалу «Россия-1» понад 35 відсотків ефіру було присвячено Україні, і тільки 1,3 відсотка російським соціальним питанням і сфері охорони здоров’я. Схожою ситуація є й з російським Першим національним телеканалом», – пише журналіст.

Примітним є те, що глядачам подобається увага, яку телебачення приділяє Україні. У період з лютого до вересня 2014 року програми новин були найпопулярнішими серед глядачів, а їхня кількість у середньому зросла. Серед трьох найпопулярніших програм, які російське телебачення показало цього року, були документальний фільм, присвячений 15-й річниці першого президентства Володимира Путіна, військовий парад-святкування 70-ї річниці перемоги у Другій світовій війні та фільм про анексію Криму, пише пан Енніс.

Нагадаємо, за результатами дослідження, проведеного КМІС на замовлення ГО «Телекритика», українські ЗМІ втрачають довіру аудиторії майже по всій Україні, крім Західного регіону. На Півдні, Сході та Центрі відсоток тих, хто сказав, що ставлення до українських мас-медіа з початку року у них погіршилось, переважає відсоток тих, у кого воно покращилось. Натомість російські ЗМІ ще більше втрачають довіру, у тому числі й на Сході України. Так, лише 1% опитаних відповіли, що з початку року вони покращили ставлення до російських ЗМІ, у той час як 60% – погіршили, а 28% – не змінили.

Позначки:, , , , ,

Залиште коментар