Журналіст Саймон Островський звинувачує МЗС РФ в цензурі, а ФСБ у стеженні

Журналіст американської організації новин Vice News Саймон Островський розповів, що під час перебування у Росії його супроводжували співробітники «міграційної служби», у яких він запідозрив ФСБ.

Розслідування для фільму він проводив спільно з Атлантичною радою. Стрічка має назву «Селфі-солдати». Для неї пан Островський знайшов бурятського танкіста Бато Дамбаєва, який розміщував військові фото на сторінці «Вконтакте». Автор фільму сам зняв ці місця на фото і також опублікував на сторінці «Вконтакте». А тоді вирушив до Улан-Уде, в якому мешкає герой стрічки, для знайомства з цим танкістом. Автор стрічки каже, що знімаючи її, шукав докази присутності російської армії в Україні.

За словами журналіста, до його готельного номера завітали троє чоловіків за кілька годин після того, як він завершив своє розслідування для фільму про події на сході України.

«Як тільки в самому кінці розслідування я зв’язався з героєм фільму, за кілька годин до мого готелю приїхали нібито співробітники міграційної служби – ні з того, ні з сього, саме мене попросили. З ними були два стажери (вони назвали себе стажерами, але я думаю, що це були, насправді, співробітники ФСБ). Мене пасли буквально до мого вильоту з країни», – розповів Саймон Островський. За його словами, коли він вилетів із Бурятії до Москви, в аеропорту його зустріли «прикордонники», хоча кордону Росії на той момент він не перетинав.

«Поки я не полетів, від мене не відчепилися», – сказав журналіст.

Нині він перебуває в Росії. Після поїздки до Бурятії Саймон Островський отримав відмову Міністерства закордонних справ РФ щодо акредитації.

«Я впродовж півтора років намагаюся отримати журналістську акредитацію від Vice News у Міністерства закордонних справ Російської Федерації, – прокоментував журналіст. – Буквально на днях, через кілька днів після того, як я повернувся з Бурятії, мені прийшов лист з Міністерства закордонних справ, де вони нарешті сказали, що мені не буде видана акредитація та що причини будуть повідомлені мені пізніше. Причини так і не повідомили, але написали, що акредитацію не видадуть. Я це розглядаю як цензуру».

Нагадаємо, Саймон Отровський тривалий час висвітлює військові події на сході України. У квітні його затримували сепаратисти.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар