У Відні розпочалася Міжнародна конференція з безпеки журналістів

Погіршення умов роботи журналістів, перешкоджання професійній роботі медійників, проблеми і способи їх розв`язання, а також розробка рекомендацій для урядів країн щодо поліпшення безпеки журналістів – ці та інші питання розглядаються під час Міжнародної конференції «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту», що розпочалася 15 червня у Відні.

Дводенна конференція, у якій беруть участь близько 300 журналістів, дипломатів та медіа-експертів з різних країн Європи, стала одним з результатів постійно діючого круглого столу між медіа-організаціями України(НСЖУ І НМПУ) та Росії(СЖР), що проходить під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович.

На конференції експерти зосереджують увагу на таких питаннях, як безпека і журналістська етика, інформаційна війна та пропаганда, розробка практичних інструментів та рекомендацій щодо роботи в умовах конфліктів.

Зокрема, вже окрема дискусія присвячена свободі ЗМІ та пропаганді, а також її впливу на хід історії. Експерти акцентують увагу на використанні з боку Росії пропаганди щодо України.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні презентує заплановані заходи, спрямовані на підвищення безпеки працівників ЗМІ, вибудову конструктивних відносин між військовиками та журналістами, що працюють у зоні конфлікту. Медійники ,у свою чергу, діляться досвідом такої роботи та розповідають про труднощі, з якими стикаються в частині безпеки.

Представники Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки та Союзу журналістів Росії представлять результати своєї співпраці в рамках діалогу, що триває під егідою ОБСЄ. Зазначимо, що головна мета його – безпека журналістів та допомога колегам, а також зміцнення професійної солідарності.

Учасниками Конференції є більше 30 медіа-експертів та журналістів з України.

Національну спілку журналістів та Незалежну медіа-профспілку України на конференції представляють: перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, головний юрисконсульт та секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська, голова Донецької обласної організації НСЖУ Олександр Бриж, виконавчий директор ГО «Телекритика» Діана Дуцик, заступник голови НМПУ Андрій Яніцький, головний редактор газети «Приазовский рабочий» (Маріуполь), член правління НСЖУ Микола Токарський, член Комітету НМПУ Ганна Андрієвська (Крим), представники українських ЗМІ – Роман Черемський (харківський журналіст, що перебував у полоні ЛНР), Роман Бочкала (кореспондент телеканалу «Інтер», який постійно працює в зоні АТО), керівник Львівської ОДТРК Михайло Хвойницький.

Позначки:, , ,

Залиште коментар