Пропагандистська машина РФ є найпотужнішою в світі

В рамках другого дня міжнародної медіаконференції у Відні під час дискусії «Пропаганда та інформаційна війна» один із доповідачів – російський професор Валерій Соловей – заявив, що пропаганда неминуча, і що вона існує в усіх країнах. «Чи має правда право на існування? Так. Однак об’єктивності не буде ніколи. Адже сторони працюють на перемогу», – сказав він. Про це повідомив сайт Media Sapiens.

Водночас Соловей не вважає пропагандистську війну Росії та України протистоянням пропаганди та правди: «Це протистояння двох пропаганд. Але російські ЗМІ здійснюють цю пропаганду набагато ефективніше, оскільки російські журналісти професійніші та мають ліпше фінансування».

Професор акцентує увагу на особливому елементі російської пропаганди – використанні сайтив соцмереж, у яких створюється потрібний Росії тренд. Він наголошує, що пропагандистська машина Росії – найкраща в світі. Однак і її ефективність обмежена – як за кордоном, так і в самій федерації. Останнім часом ефективність російської пропаганди знизилася, додає він.

На противагу думці російського професора, український експерт з комунікаційних технологій Георгій Почепцов зауважив, що Росія виграє виключно відносно своєї аудиторії, проте аж ніяк не в Україні, і не на Заході. Головним пропагандистом в Росії, на думку Почепцова, став Володимир Путін.

«Я би не сказав, що у соцмережах Росія – на першому місці. На першому місці Ізраїль та США», – також додав він. Водночас український професор погодився з російським у тому, що пропаганда є досить успішною технологією, і що всі держави, приховуючи це, використовують її.

Директор Бюро Представництва з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Андрій Ріхтер порекомендував державам припипинити інформаційно-психологічні війни, маніпуляцию ЗМІ, сприяти плюрализму та медіаграмотності, а також розвивати громадське мовлення, оскільки вважає державні ЗМІ головними провідниками пропаганди. Андрій Ріхтер говорив і про необхідність «морального роззброєння», суть якого полягає у відсутності провокацій населення агресивниси виступами.

Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович у підсумку наголосила, що необхідно усіма силами протистояти військовій пропаганді, і що не може бути безпеки журналістів, якщо немає свободи слова та свободи медіа. Розпізнавання пропаганди, на її думку, важлива складова роботи журналістів.

Нагадаємо, що Міжнародна конференція «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту» пройшла 15-16 червня у Відні (Австрії). У дводенній конференції беруть участь близько 300 журналістів, дипломатів та медіа-експертів із різних країн Європи. Захід став одним з результатів постійно діючого круглого столу між медіа-організаціями України (НСЖУ і Незалежна медіа профспілка України-НМПУ) та Росії (Союз журналістів Росії-СЖР), що проходить під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович.

В перший день обговорення між українськими та російськими представниками відбулась дискусія. На конференції експерти зосередили увагу на таких питаннях, як безпека і журналістська етика, інформаційна війна та пропаганда, розробка практичних інструментів та рекомендацій щодо роботи в умовах конфліктів. Окрема дискусія була присвячена свободі ЗМІ та пропаганді, а також її впливу на хід історії. Експерти акцентували увагу на використанні з боку Росії пропаганди щодо України. Також 15 червня у своєму виступі на конференції міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що разом зі світовою спільнотою необхідно забезпечити права журналістів в окупованому Росією Криму і контрольованих сепаратистами регіонах Донбасу. Раніше представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович закликала уряди різних країн зупинити маніпуляції в ЗМІ у зв’язку з висвітленням конфлікту в Україні.

Перед початком конференції представник російської Громадської палати Максим Григор’єв почав розповсюджувати антиукраїнські пропагандистські матеріали. Він розміщував їх серед матеріалів ОБСЄ, а не як окрему думку російської делегації під час спеціального заходу Громадської палати РФ. Тобто, пропагандистські матеріали були розміщені нелегально, що могло ввести в оману учасників конференції. Українські журналісти побачили це, висловили свій протест та звернулися за роз’ясненнями до організаторів. Після цього матеріали були прибрані зі столів. Українська делегація висловлює подяку ОБСЄ за оперативну й адекватну реакцію на цю ситуацію.

Позначки:, ,

Залиште коментар