На Міжнародній конференції журналістів у Відні роздають антиукраїнську пропаганду

На Міжнародній конференції з безпеки журналістів, що розпочалася сьогодні у Відні, роздають антиукраїнські пропагандистські матеріали. Про це повідомляють представники Незалежної медіа-профспілки України, які увійшли до складу української делегації медіаекспертів та журналістів.

Перед початком конференції представник російської Громадської палати Максим Григор’єв почав розповсюджувати антиукраїнські пропагандистські матеріали. Він розміщував їх серед матеріалів ОБСЄ, а не як окрему думку російської делегації під час спеціального заходу Громадської палати РФ. Тобто, пропагандистські матеріали були розміщені нелегально, що могло ввести в оману учасників конференції.

conf_pussian-propaganda

Українські журналісти побачили це, висловили свій протест та звернулися за роз’ясненнями до організаторів. Після цього матеріали були прибрані зі столів. Українська делегація висловлює подяку ОБСЄ за оперативну й адекватну реакцію на цю ситуацію.

Конференцію відкрила представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович. У своєму виступі вона закликала держави відмовитися від пропаганди та підтримати незалежні медіа.

Нагадаємо, сьогодні, 15 червня, у Відні (Австрія) розпочалася міжнародна дводенна конференція «Безпека журналістів, свобода і плюралізм ЗМІ в умовах конфлікту». У заході беруть участь журналісти та медіаексперти з багатьох країн світу, в тому числі понад 30 українців. Незалежну медіа-профспілку представляють перший заступник голови організації Андрій Яніцький, член комітету Анна Андрієвська, активістка Діана Дуцик та інші.

29 травня представники Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України та Спілки журналістів Росії (НСЖУ, НМПУ та СЖР) зустрілися з працівниками офісу представника Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) з питань свободи слова. Метою зустрічі було обговорення та остаточне погодження плану проведення міжнародної конференції 15-16 червня у Відні. Ця конференція стала наслідком регулярних консультацій українських та російських журналістських організацій в рамках українсько-російського діалогу під егідою ОБСЄ.

Позначки:, , ,

Залиште коментар