МФЖ видала посібник про безпеку журналістів в Україні

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її регіональна філія Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) представили посібник «Безпека та солідарність журналістів в Україні 2014: Посібник для журналістських об’єднань у кризових ситуаціях». Одним з його авторів став голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов.

Підручник був презентований в межах доповіді на Міжнародній конференції «Безпека журналістів, свобода слова і плюралізм під час конфлікту», яка пройшла 15-16 червня у Відні (Австрія) під егідою ОБСЄ.

У передмові підручника розміщено спільну заяву Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Спілки журналістів Росії (СЖР) про те, що журналісти не солдати й вони не мають бути використані як інструменти в інформаційній війні. «Ми стикаємося з протистоянням, образою і звинуваченнями з боку тих, хто хотів би розділити нас і використовувати нас як солдатів інформаційних війн. Але ми продовжуємо наполягати на наших професійних та етичних стандартах, відмовляючись від позиції журналістів в якості комбатантів… Це дає нам надію і перспективу майбутнього – без насильства, ненависті та безкарності», – йдеться у передмові.

За словами голови НМПУ Юрія Луканова, в довіднику представлені два погляди, які далеко не завжди співпадають. «У нашій країні ми маємо унікальний досвід роботи медіа в кризових ситуаціях. У цьому посібник ми його узагальнили. Гадаю, він буде корисним як для роботи українських колег, так і для колег з усього світу для розуміння наших реалій», – наголосив він.

Довідник був підготовлений за матеріалами філій Міжнародної федерації журналістів в Україні та Росії – Незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України та Спілки журналістів Росії. Співпраця відбувалася в рамках спільної ініціативи Міжнародної та Європейської федерацій журналістів з документування уроків і досвіду конфлікту в Україні для журналістів. Завантажити довідник англійською мовою можна за посиланням.

Нагадаємо, на початку цього року Національна спілка журналістів і Національна медіа-профспілка спільно з Міністерством внутрішніх справ України та за сприяння Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні випустили посібник, присвячений взаємодії правоохоронних органів і журналістів під час масових заходів.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар