ЄФЖ прийняла заяву щодо українсько-російського діалогу

Організації-члени ЄФЖ Незалежна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України разом з «Союзом журналистов России» засудили трансформацію журналістики в пропаганду. Цю заяву було ухвалено в місті Будва в Чорногорії, де проходили Щорічні збори Європейської федерації журналістів. Крім того, медійні організації виступили проти порушення прав журналістів у процесі військового конфлікту на Донбасі й у зв’язку з подіями в Криму. Також організації-учасниці українсько-російського діалогу пропонують розширити його і на інші країни, адже вони так само стоять перед загрозою російської пропаганди.

Наводимо текст заяви повністю:

Діалог між Союзом журналістів Росії, Національною спілкою журналістів України та Незалежною медіа-профспілкою України на сьогодні є важливим та стійким містком між журналістами та їх професійними організаціями двох країн.

Взаємодія між трьома організаціями – членами ЄФЖ та МФЖ розпочалася в рамках проекту Міжнародної федерації журналістів, спрямованого на боротьбу проти безкарності. Зустрічі лідерів та активістів у офісі МФЖ та ЄФЖ у Брюсселі, у Києві та зібрання у Відні у Офісі Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ показали, що професійні організації діють у напрямку боротьби за безпеку журналістів у час конфлікту. Така діяльність реалізовується у спільній «гарячій лінії», у проведенні моніторингу випадків насильства проти журналістів у зонах конфліктів, у спільних заявах та регулярному інформаційному обміні, а також – у зусиллях для звільнення затриманих журналістів та інших активістів.

Європейська федерація журналістів наголошує, що є багато проблем, які виникли під час висвітлення журналістами збройного конфлікту на сході України та під час подій у Криму. Ці проблеми стосуються порушення професійних стандартів журналістики, трансформації журналістики у пропаганду, порушень журналістами стандартів безпеки.

Щорічні збори ЄФЖ, які відбулися у Будві, Чорногорія, узгодили необхідність наступної діяльності:
– Висловити підтримку Діалогу між НМПУ, НСЖУ та СЖР як важливому прояву професійної солідарності та взаємодії, а також – поширенню його на інші європейські країни, чиї представники входить до ЄФЖ,
– Розробити програми та проекти, які розвиватимуть основні напрямки діалогу, в тому числі боротьбу з пропагандою та мовою ненависті, відкриті дискусії та тренінги, які базуються на міжнародних професійних стандартах, стандартах етики та безпеки,
– Підтримувати моніторинг випадків насильства щодо журналістів у двох країнах, та регулярно готувати звіти,
– Розробити спеціальні проекти для молодих журналістів з країн Східної та Південно-Східної Європи для покращення співпраці та визнання професійних та етичних стандартів.

Нагадаємо, до ЄФЖ зараз входить 61 країна. На цьому з’їзді була прийнята у члени журналістська організація з Боснії та Герцеговини. Незалежна медіа-профспілка України вітає колег.

Позначки:, , , , , , , ,

Залиште коментар