У Непалі загинув місцевий спортивний журналіст

Міжнародна федерація журналістів спільно з її непальськими відділеннями повідомила про підтверджену загибель місцевого репортера Сумана Бомджана. Про це повідомляє сайт організації.

Журналіст отримав редакційне завдання висвітлювати футбольний матч. Однак за трагічним збігом обставин воно збіглось у часі з найпотужнішим у країні за останні вісімдесят років землетрусом. Тож він опинився у пастці і вважався зниклим безвісти.

Тіло молодого репортера знайшли минулої суботи під уламками власної оселі у Катманду. У репортера залишились батьки, залежні від його заробітку, троє братів та сестер.

30-річний Суман Бомджан – спортивний журналіст. Протягом останніх трьох років був фрілансером щоденної непальської державної газети Gorkhapatra. Раніше працював на радіостанції Nepal FM та у виданнях рідного міста Maкванпура. Він був також координатором окружного Непальського форуму спортивних журналістів (the Nepal Sports Journalists Forum – NSJF).

«Ми засмучені підтвердженням смерті журналіста Сумана Бомджана внаслідок руйнівного землетрусу, який позбавив життя стількох непальців. Стихійна катастрофа завдала потужного удару по медіа у всій країні. Реальний масштаб збитків і втрат потрібно ще повною мірою збагнути», – повідомила Міжнародна федерація журналістів.

Чимало непальських репортерів стали безхатченками після того, як їхні оселі пошкодив землетрус. Виникали перебої у виході газет, багато радіостанцій змушені були припинити мовлення. Чимало медій, серед них найбільше у Непалі видання Kantipur, нині функціонують у тимчасових приміщеннях.

МФЖ аналізує ситуацію у Непалі та підтримує зв’язки з медіаспільнотою, щоб надавати їй підтримку та необхідну допомогу. Так, у попередній заяві МФЖ нагадала журналістам світу про існування Фонду безпеки (IFJ Safety Fund), що підтримує репортерів, постраждалих від стихійних катастроф. Кризові ситуації, пов’язані з репортерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, відстежує Медійний фонд безпеки і солідарності (the Media Safety and Solidarity Fund – MSSF). Зацікавлені особи можуть звертатися за електронною адресою: fnjnepal”mail.com.np

Позначки:, ,

Залиште коментар