У Харкові журналістам заборонили знімати в суді

Суддя Комінтернівського районного суду Харкова пані Манківська заборонила журналістам харківськового громадського ТБ відеозйомку судового засідання над представницею «Фонду добрих людей» Вікторією Котолуп, яка підозрюється у побитті громадянки в метро. Про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на журналіста Віктора Пічугіна.

Журналіст та оператор прийшли до зали судових засідань, де розташували апаратуру для відеозйомки, і почали знімати ще до моменту, коли до зали увійшла судя. Вона попросила припинити зйомку, поки суд не ухвалить відповідне рішення на дозвіл.

«Я апелював до ч.3 ст.11 Закону “Про забезпечення права на справедливий суд” і запитав, чи є це судове засідання закритим. Суддя проігнорувала мої слова і розпочала судове засідання. Після початку засідання суддя знову поставила питання дозволу відеозйомки судового процесу і надала слово представнику прокуратури, яка, апелюючи до норм ст.27 КПК України, наголосила, що відеозйомка може проводитись лише з дозволу судді та згодою обох сторін справи», – розповів Віктор Пічугін.

Після цього суддя запитала у обвинуваченої, чи згодна вона на відеозйомку, на що жінка відповіла відмовою. Потерпіла натомість звурнулася з клопотанням про дозвіл на зйомку. Після півгодинної наради суддя винесла ухвалу про дозвіл проводити лише аудіозапис процесу.

Нагадаємо, з 28 березня набув чинності Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд», який дозволяє засобам масової інформації застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу».

Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом».

Водночас вказано, що «проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», – ідеться у статті.

Позначки:, , ,

Залиште коментар