Сомалійська влада заборонила ЗМІ вживати назву терористичної організації «Аш—Шабааб»

Уряд Сомалі заборонив журналістам користуватися назвою «Аш-Шабааб» і наказав замість цього називати озброєну терористичну організацію «групою, яка чинить масові убивства сомалійців». Про це повідомляє сайт МедіаОсвіта з посиланням на Al Jazeera.

Звертаючись до журналістів у столиці, Могадішо, начальник розвідки Абдірахман Мохамуд Туряре заявив, що пов’язані з «Аль-Каїдою» заколотники заслуговують на те, щоб їх так називали. «Усім вам відомо, що вони чинять, – додав він. – Вони влаштовують масову різанину людей».

Ісламські екстремісти не забарилися з відповіддю. Речник бойовиків проголосив: «Ми розцінюємо це як слабкість уряду віровідступників. Ніхто не має права ображати нас. Тим, хто обзиває нас, ми відповідатимемо як належить».

«Назва «Аш-Шабааб» означає «юність». Це гарна назва. Ми не дозволимо, щоб її плямували», – стверджував він.

«Аш-Шаабааб» заявила, що вона не терпітиме журналістів, які її обзивають і стають на протилежний бік у боротьбі з сомалійським урядом, що спирається на підтримку ООН.

Сомалійські медіагрупи того ж дня вдарили на сполох у зв’язку з офіційною заявою уряду у Могадішо.

Голова Сомаліййської асоціації незалежних видавництв Хассан аль-Джізі висловив свою думку про неминучі, на його думку, згубні наслідки загострення протистояння катарській телемережі.

«Наша країна – одне з найнебезпечніших місць для роботи журналістів, – сказав він. – Тож рішення влади наражає наше життя на ще більшу небезпеку».

«Ми повинні бути нейтральними, – наголосив Хассан аль-Джізі. – Адже ми – незалежні журналісти і не можемо працювати, як представники державних ЗМІ. Навіть міжнародні медіа користуються назвою «Аш-Шабааб». Якщо уряд не відмовиться від цього рішення, чимало журналістів перестануть працювати».

Сомалі, за оцінкою Комітету захисту журналістів є найбільш смертоносною для репортерів. З 1992 року там загинуло 56 медійників.

Позначки:, ,

Залиште коментар