На Львівщині кількість судових позовів проти журналістів зросла в рази

Про це повідомив заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун, передає «Вголос».

«Дивує, що фактично рік минув після Революції гідності, але справа зі свободою слова в Україні не поліпшилася. Порівняно з попереднім злочинним режимом Януковича, кількість судових позовів збільшилася в рази. Фактично в кожному району ми маємо складні відносини ЗМІ з владою, представниками політичних партій, бізнесменами, які обирають судові процеси як головний метод боротьби. Якщо їм щось не подобається, одразу подають до суду», – наголосив Андрій Болкун.

Так, за його словами, й досі розслідують справу щодо безвісти зниклого кореспондента газети «Народна справа» (Радехівський район) Василя Грисюка. Немає остаточного результату і щодо випадку, що стався в Бориславській сесійній залі минулого року у грудні, де взяли в заручники і незаконно утримували головного редактора місцевої газети.

«Правоохоронці ніяк не прореагували на цей випадок, і лише після втручання у справу львівського осередку спілки журналістів було відкрито кримінальне провадження за цим фактом, але результату й досі немає», – підкреслив заступник голови ЛОО НСЖУ.

Він також наголосив на тому, що в регіоні триває кілька судів щодо розміщення засобами масової інформації у своїх виданнях офіційних коментарів, відкритих листів, а також звернень посадових осіб і депутатів.

«І хоча в Законі «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» чітко сказано, що за передрук матеріалів і цитування журналісти не несуть відповідальності, суди приймають справи до розгляду», – зазначив Андрій Болкун і пригадав ще кілька судових справ за участю районних газет Сокальського, Яворівського та Жидачівського районів.

Окрім цього, він акцентував увагу на тому, що днями Верховна Рада України підтримала проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів», яким збільшила відповідальність за злочини проти журналістів.

Позначки:

Залиште коментар