Діалог між медіа-організаціями України та РФ знижує напругу між журналістами – НСЖУ

2 травня в Ризі відкрилася глобальна конференція ЮНЕСКО для представників медіа-спільнот. Однією з тем обговорення став діалог журналістських спілок України та Росії. Про це повідомляє “Телекритика“.

Захід приурочений до Всесвітнього дня свободи слова, що відзначається 3 травня. Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії спільно з представником ОБСЄ презентували програму «Співпраця всупереч конфлікту: Діалог між російськими та українськими журналістськими організаціями у 2014-2015 роках». Проект зосереджено на безпеці журналістів та питаннях професійних цінностей, боротьбі з пропагандою.

Зокрема, участь від НСЖУ в заходах узяв перший секретар Спілки Сергій Томіленко. Він зауважив, що частина колег в Україні й зараз закликає розірвати стосунки з СЖР, однак цей діалог важливий аби насамперед знижувати градус напруженості у стосунках між журналістами обох країн.

«Головний аргумент на користь діалогу – слова звільненого з ЛНР-івського полону колеги, який пов’язує своє звільнення через 100 днів полону саме із заявою солідарності з полоненими, яку прийняли спілки України та Росії. Ми спільно маємо боротися із прагненням політиків, влади використовувати у боротьбі, а зараз – війні – медіа та журналістів», ­- наголосив очільник НСЖУ.

Секретар СЖР Надія Ажгіхіна зазначила, що активна співпраця між спілками була ще за кілька років до майдану – це проекти Міжнародної федерації журналістів з безпеки медійників. І що діалог сприяє розумінню і посилює боротьбу в обох країнах за стандарти.

«Професіоналізм та етичні стандарти є певною мірою нашою релігією», – додала Надія Ажгіхіна.

Представники обох країн наголосили на необхідності дотримання професійних та етичних стандартів та висловили солідарність у боротьбі з пропагандою і мовою ворожнечі.

Учасників заходу цікавили питання заборони трансляції російських телеканалів в Україні (та прибалтійських країнах), те, як журналісти можуть впливати на згортання військового конфлікту, а також діяльнсть журналістських спілок України для збереження професії під часи кризи та конфліктів.

Зустріч журналістських організацій України і Росії проходила в офісі представника з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Починаючи з 2014 року, відбулося вже шість круглих столів за участі делегцій Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України, Союзу журналістів Росії.

Позначки:, ,

Залиште коментар