Журналісти розіграли флешмоб проти закриття ТВі

Колектив журналістів ТВі у повному складі не зміг потрапити на свої робочі місця. Однак за словами теперішнього директора телеканалу ТВі Максима Урбанського, який ще 30 березня на зустрічі з колективом заявив, що телеканал мав поновити мовлення саме 2 квітня. За 172 статтею Кримінального Кодексу України, недопущення працівників на робочі місця вважається порушенням трудового права. Журналісти на знак протесту проти такої ситуації влаштували креативний флешмоб. Суть його полягала в тому, що працівники телеканалу поклали каремат та одягнули домашні капці та халати, пояснюючи це тим, що будуть постійно жити в офісі телеканалу. Також журналісти викликали правоохоронців і Максим Урбанський дав письмові пояснення міліціонерам.

«У зв’язку із декількамісячною заборгованістю по заробітній платі наступного місяця мені немає чим платити за житло і при цьому я перебуваю в порівняно вигідній ситуації, оскільки у багатьох моїх колег є сім’ї, які треба годувати. Їм ще складніше жити», – так прокоментував ситуацію, яка склалася режисер монтажу ТВі Юрій Черната.

«Акція без сумніву креативна, проте вона не вирішує проблему в медіа-галузі. Таке скотське відношення до найманих працівників як невиплати зарплати, багатомісячні заборгованості, приховане працевлаштування обумовлене тим, що ми не знаємо справжніх власників телеканалу. Вони (в даному випадку власники) можуть собі дозволити порушувати закони без наслідків для себе. Ця ситуація з ТВі є яскравою ілюстрацією незахищеності працівників медіа та журналістів і волає до наших законотворців зробити медіа-власність прозорою», – так пояснює ситуацію голова Київської медіа-профспілки Юка Гаврилова.

Нагадаємо, що 2 квітня о 10:00 за допомогою флешмобу журналісти спробували вплинути на власників та керівництво каналу з метою погашення багатомісячної заборгованості понад 200 працівникам та відновленням роботи телеканалу у звичному режимі.Також дивіться стрім про те, що наразі відбувається на телеканалі http://ustre.am/17DRM

Позначки:,

Залиште коментар