Рівень свободи слова в Криму один з найгірших у світі, – дослідження

Рівень свободи слова в Криму в 2014 році кардинально обвалився і став одним з найгірших у всьому світі.

Про це йдеться у звіті авторитетної правозахисної організації Freedom House.

За стобальною шкалою (де 100 – найгірший показник) Крим отримав 94 бали і увійшов у список “найгірших з найгірших” країн і територій. При цьому такі країни, як Сирія та Іран отримали 90 балів, а сама Росія – 83 бали.

Freedom House

“У цій обстановці незалежні ЗМІ не існують або ледь здатні працювати, преса виступає в якості рупора режиму, доступ громадян до об’єктивної інформації жорстко обмежений, незгода подавляється за допомогою тюремного ув’язнення, тортур та інших форм репресії”, – сказано в звіті.

Організація нагадала, що півострів став підкорятися російським законам про ЗМІ після окупації та анексії на початку 2014 року, “і його ЗМІ зіткнулися з обмежувальними нормами і повсюдним насильством”.

“В умовах російської окупації колись плюралістична сфера ЗМІ Криму сильно постраждала від закриття та блокування українських ЗМІ і введення російських обмежувальних регламентів для ЗМІ. Також були численні випадки залякування й насильства, які сприяють масовому від’їзду журналістів з Криму і створюють ризиковані умови для тих, хто залишився”, – йдеться у звіті.

Позначки:, , ,

Залиште коментар