МФЖ підтримує журналістів, які протестують проти невиплати зарплати

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) і її регіональна група – Європейська федерація журналістів (EFJ) одностайно підтримали протестувальників журналістів у Києві на початку квітня, після того як телекомпанія TVi не виплатила зарплату 250 співробітникам телеканалу. Про це повідомляє прес-служба МФЖ.
Незалежна медіа-профспілка журналістів України – філія Міжнародної федерації журналістів, провела акцію протесту 2 квітня на підтримку журналістів, на якій телевізійники вимагали виплатити зарплатню від власника телеканалу.

За словами співробітників, телеканал ТВi призупинив своє мовлення 23 березня і нещодавно змінив власника – ним став Давид Жванія. Нове керівництво каналу взагалі припинило виплату заробітної плати журналістам.

Власність телеканалу вважається сумнівною з моменту насильного захоплення телеканалу невідомим інвестором ще 2 роки тому. З тих пір відсутність ясності щодо того, хто насправді контролює телекомпанію і, отже, в кінцевому рахунку, відповідальність за працевлаштування та редакторські рішення було питанням глибоких спекуляцій, тоді коли справа доходила до жорстокого поводження зі працівниками.

«Існує проблема відсутності інформації про медіа-власників в Україні. Це типова ситуація в країні», – заявив голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов. “Співробітники телеканалу стали заручниками цього конфлікту».

Президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела, спираючись на факти, які їй надала НМПУ, підтримує та засуджує цю «обурливу ситуацію». «Міжнародна федерація журналістів закликає до повної прозорості і врегулювання власності засобів масової інформації в Україні та нагадує власникам ТВі, що невиплата зарплатні або її неповна компенсація після звільнення працівників є незаконною. Тому ми закликаємо їх поважати права наших колег, і негаино піти їм на поступки». Пан Бумела також додав, що МФУ підтримує «дії, вжиті НМПУ і є підтвердженням того, що тільки за допомогою створення сильних профспілок можна боротися проти тиранії недобросовісних власників».

Президент Європейської федерації журналістів Могенс Блічер Б’єрегард зазначив: «Погіршення умов роботи журналістів телеканалу ТВi поставило незалежну і критичну журналістику в небезпечне становище. Ми закликаємо керівництво ТВі вступити в діалог з журналістами і НМПУ щодо врегулювання суперечки і забезпечити якість і незалежність журналістики, щоб вона більше не була під загрозою».

Позначки:, , ,

Залиште коментар