Медіа-профспілка за обов’язкове страхування журналістів

20 квітня 2015 року представники українських страхових компаній, НМПУ, Інститут масової інформації (ІМІ) на круглому столі, котрий організовано парламентським Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики обговорили важливі питання удосконалення системи страхування журналістів. Круглий стіл модерував заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики член депутатської фракції Політичної партії “Народний фронт” Сергій Висоцький.

Протягом обговорення представники страхових компаній висловили готовність вести взаємний діалог з профспілками, журналістськими організаціями та роботодавцями щодо створення програм страхування життя та здоров’я журналістів. Ключовим моментом круглого столу було питання страхування журналістів, які працюють в зоні бойових дій.

«НМПУ готова вступити в діалог зі страховими компаніями та ініціювати внесення змін в українське законодавство щодо обов’язків роботодавця страхувати журналістів. Ми вважаємо, що якщо цей обов’язок буде законодавчо закріплений, це стимулюватиме страховий ринок. А також дасть профспілкам правовий механізм зобов’язувати власників вносити пункт про страхування до галузевих та колективних угод», – зазначив заступник голови Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов.

«Ми вкотре наштовхуємося на питання непрозорості медіа-власності в нашій країні. Журналісти та журналістські організації не знають з ким саме проводити переговори щодо страхування. В разі порушення трудових прав, наприклад як в ситуації з телеканалом ТВі, не зрозуміло на кого профспілці вчиняти публічний та правовий тиск, теж саме і зі страхуванням», – таку думку висловила голова Київської організації Незалежної медіа-профспілки Юка Гаврилова.
За словами виконавчого директора Інституту масової інформації Оксани Романюк, в Україні повинна бути створена робоча група при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики, яка б займалася питаннями страхування журналістів. Також на думку Оксани Романюк, в з цим питанням слід працювати на двох рівнях – вносити зміни до діючого законодавства та підвищувати страхову культуру.

У відповідь на репліку модератора дискусії про те, що в Україні існує проблема з реєстрацією Інтернет-видань, в якості ЗМІ і відповідно страхування інтернет-журналістів може бути проблематичним, заступниця директора видання «Телекритика» зі зв’язків із громадськістю Світлана Остапа аргументовано відповіла, що Інтернет-ЗМІ є повноцінним видом медіа і не має значення зареєстроване воно чи ні. Важливіше інше питання – хто є їхнім справжнім власником.

Позначки:

Залиште коментар