Журналісти ТВі попросили захисту Медіа-профспілки

Звільнені працівники телеканалу ТВіТВ  звернулися до НМПУ з проханням  юридичного захисту своїх  трудових прав  у зв’язку із багатомісячною фінансовою заборгованістю перед журналістами та свавіллям керівників. Медіа-профспілка погодилася  виступити на захист працівників.

Як відомо, 11 березня керівництво каналу ТВі запропонувало більшості працівників написати заяву про звільнення за власним бажанням і не виплатило багатомісячну заборгованість по зарплатах. Адміністрація також припинила пропускати журналістів на свої робочі місця. За словами журналістів, свою позицію звільнення адміністрація ТВі пояснила тим, що вийшло з ладу технічне обладнання.

Як розказала редактор Анастасія Бобкова, трудові відносини з більшістю  журналістів не були оформлені у відповідності до закону. Через це працівники каналу навіть не знали, на яке підприємство вони формально працювали. Більшість працівників не мали ані записів у трудових книжках, ані укладених договорів про співпрацю.

За словами журналістів, працюючи для ТВі, вони мали стосунки з кількома фірмами. Зокрема, з рекламною агенцією «Телеголд», ТОВ «ІНФО 24» та телерадіокомпанією «Телерадіосвіт», концерном «Медіа управління».За припущенням журналістів, саме вони є засновниками   телеканалу ТВі.  Журналісти  вважають, що  одним із інвесторів може бути  Давид Жванія. Але точно ніхто не знає, оскільки власність телеканалу не є прозорою.

Старший юрист Юрбюро НМПУ Олександр Тарасов зазначає: «Тут має місце протизаконна невиплата заробітної плати і приховане працевлаштування. НМПУ готова позиватися до суду в інтересах наших членів. Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, трудовий договір вважається укладеним навіть тоді, коли не було письмового наказу чи розпорядження, проте працівник був допущений до роботи. Це усний трудовий договір».

НМПУ засадничо відстоює чесні та прозорі трудові стосунки між працедавцем і найманим працівником – без «чорних» чи «сірих» зарплат, без прихованого працевлаштування та без відсутності соціального захисту, гарантованого державою. Профспілка закликає менеджмент та власників компаній виконати зобов’язання перед працівниками телеканалу та виплатити заборгованість по заробітній платі.

Захист надаватиме юридичне бюро НМПУ, яке існує за підтримки USAID.

Позначки:, , ,

Залиште коментар