Українська періодика 1917-1920 років доступна онлайн

Виклав оцифровані копії газет часів Української революції 1917-1920 років Центр досліджень визвольного руху.

Про це повідомляє сайт центру.

У вільний доступ виклали 365 випусків періодичних видань тих років. Раніше вони зберігалися у Державному архіві Сумської області.

За словами історика, члена Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадія Іванущенка, оцифровували передусім газети. Вони були найбільш затребуваними у читальній залі сумського архіву і псувалися від частого використання.

«Для багатьох дослідників “входження в тему” починається саме з газет, тому вони найбільше нищаться, особливо давні. З кожним роком читати їх стає все складніше. І вже зовсім великої шкоди завдає їм постійне ксерокопіювання — від нагріву осипається друкарська фарба, ламається папір», – пояснив пан Іванущенко.

Історик додав, що найбільш цінною для дослідження українського визвольного руху 1917-1920 рр. є періодика, яка видавалася в Києві, Ромнах, Сумах, але розповсюджувалася по всій території України.

До цифрового архіву потрапили номери видань «Наше життя», «Сумской Въстникъ», «Державний Вісник», «Залізничний дзвін», «Вісник Українського військового генерального комітету», «Український голос», «Вісник Генерального Секретаріату УНР», «Земля и воля», «Рідне слово», «Боротьба», та інші.

Переглянути їх можна на сайті Електронного архіву Центру досліджень визвольного руху.

Позначки:,

Залиште коментар