МФЖ закликає надати більше повноважень жінкам у медіа

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) та її Гендерна рада звернулася із закликом надати жінкам доступ до керівництва у спілках та в органах преси. Про це говориться у зверненні до світового суспільства, опублікованому на сайті наймасовішої професійної організації медійників з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок і мир в усьому світі.

Забезпечення такого права, вважає МФЖ, нарешті, дасть змогу жінкам відігравати повноцінну та активну роль у суспільстві.

Медіа-організація підтвердила також необхідність протистояти насильству щодо журналісток, створюючи для них безпечні умови праці у ЗМІ.

За останніми даними, у медійній сфері відбувається процес фемінізації. Число жінок на факультетах журналістики та у засобах масової інформації нині перевищує число чоловіків. Тим не менш, ця більшість не відображається на рівні менеджменту в органах преси та у спілках. Тож МФЖ має намір вжити усіх необхідних заходів, щоб забезпечити гармонію між їхньою роботою та сімейним життям.

2013 року, нагадує організація, вона розгорнула  кампанію «Зупинити насильство проти журналісток», що зосереджувалася переважно на фізичному насильстві, пов’язаному з професійною діяльністю, – убивствах, погрозах, нападах та переслідуваннях. Кампанія торкалася, також проблем насильства на робочих місцях – моральних та сексуальних домагань, залякувань, нерівності у заробітній платі. Йшлося і про прояви “мовчазного” насильства, коли жінок через їхню стать не допускають до посад, на яких ухвалюються рішення.

Минулого року МФЖ зареєструвала 12 убивств журналісток, скоєних цілеспрямовано чи позбавлених життя в інший спосіб, пов’язаний з їхньою професійною роботою. По двоє репортерок загинули в Афганістані та у Центрально-Африканській Республіці, по одній – у Колумбії, Єгипті, Іраці, Лівії, Парагваї і на Філіппінах внаслідок цілеспрямованих атак чи під перехресним вогнем. Крім того, дві журналісти позбулися життя внаслідок  нещасних випадків у Бангладеші та Туреччини. (Докладно про це йдться у доповіді).

«З досліджень нам відомо, що чимало проявів насильства й загибелі жінок, як і раніше, оминаються увагою. Нова доповідь з цієї проблеми допоможе нам започаткувати правдивішу картину у цій сфері», – заявила співголова Гендерної ради МФЖ Мінді Рен (Mindy Ran).

У листі з нагоди Міжнародного жіночого дня вона закликала профспілки підтримати пропозицію про розробку конвенції проти гендерного насильства на робочих місцях, яку обговорюватиме Міжнародна організація праці (МОП).

«Якщо ви дійсно хочете домогтися сьогодні змін, – говориться у ньому, – дійте негайно, підвищуйте рівень обізнаності суспільства, заохочуйте до активної участі більше жінок. Розпочинайте процес довгострокових змін!».

Організація Un Women вважає, що жодна країна поки ще не досягла гендерної рівності у всіх сферах громадського та приватного життя, а між жінками та чоловіками зберігається значна нерівність.

«За останнє десятиріччя ґлобальна ситуація значно змінилася. Серед активістів дедалі більше жінок, – заявила генеральний секретар МФЖ Бет Коста (Beth Costa). – Тим не менше, ще належить зробити набагато більше».

МФЖ, яка об’єднує понад 600 тис. медійників у 134 країнах, закликала журналістів та медійні організації засуджувати насильство проти колежанок та вимагати покласти край злочинам проти них , повідомляючи за хештегом  #IFJVAW.

Позначки:,

Залиште коментар