Медіа-профспілка: конфлікт навколо “112 Україна” висвітлює ряд гострих проблем

Комітет Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) заявляє, що конфлікт, який відбувається навколо телеканалу «112 Україна» висвітлює ряд важливих проблем, які потребують свого вирішення.

Йдеться про два попередження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення телеканалу за, на думку Нацради, порушення з боку каналу ліцензії на супутникове мовлення та закону.

Медіа-профспілка звертає увагу, що попередження – це аж ніяк не закриття, не сваволя з боку державних органів, а дія, передбачена процедурою. Таке рішення не є істиною в останній інстанції і його можна оскаржувати в суді.

У заяві НМПУ також наголошується, що нема підстав для закриття телеканалу, і переконливих кроків в цьому напрямку не спостерігається на відміну від попередньої влади, яка неодноразово прагнула закрити загальнонаціональні і регіональні телеканали.

Конфлікт показав, що державним органам необхідно відмовитися від подвійних стандартів. Адже інший канал, який припустився того ж самого, на думку Нацради порушення, не був покараний.

Конфлікт вкотре продемонстрував необхідність для ЗМІ, в тому числі і телеканалу «112 Україна» відкрити джерела фінансування і назвати реальних власників. Без цього згаданий телеканал підозрюватимуть у зв’язках з одіозними фігурами минулого режиму. НМПУ вважає, що депутати Верховної Ради мусять відгукнутися на вимоги часу і ухвалити відповідний закон, про що мова іде вже роками.

Невдоволення значної частини суспільства показом в одному з ток-шоу на каналі «112 Україна» одіозного російського журналіста, який озвучував пропагандистські тези Кремля, свідчить про те, що медійній спільноті належить обговорити і виробити підходи з донесення «потойбічної» позиції, але так, щоб не перетворювати цю позицію в пропаганду кремлівських псевдоцінностей.

Медіа-профспілка вважає, що подібних конфліктів можна буде уникати, якщо ЗМІ дбатимуть про свою репутацію і дотримуватимуться норм Етичного кодексу журналіста. Його порушення у минулому, кількаразові скандальні маніпулятивні сюжети поставили плями на репутації каналу «112 Україна» і дали підстави підозрювати його в недоброчесності.

Медіа-профспілка висловлює свою повагу численному колективу телеканалу «112 Україна» і закликає його у нинішньому явно політичному конфлікті не втягуватися в боротьбу на строні однієї з сил, а лише на рівні здорового глузду. А саме вимагати дотримуватися Етичного кодексу журналіста та поважати трудові права працівників каналу.

Позначки:

Залиште коментар