Рада ухвалила закон про відкритість використання публічних коштів

11 лютого Верховна Рада України ухвалила закон «Про відкритість використання публічних коштів». За проголосували 289 народних депутатів.

Закон визначає умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У законі визначено, що публічні кошти – це кошти державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку України, державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.

Уся інформація про розпорядників публічних коштів, обсяги цих коштів, укладені договори та стан їх виконання має оприлюднюватися на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який є офіційним державним інформаційним інтернет-ресурсом. Що стосується державних і комунальних підприємств, то вони зобов’язані оприлюднювати відомості не про всі договори, а про ті, загальна вартість яких перевищує 1 млн грн. Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним і безоплатним.

Кабмін має створити цей портал у тримісячний строк з моменту набуття чинності законом. Адміністрування порталу та затвердження форм, за якими надається інформація про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення, має здійснюватися суб’єктом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Закон має набрати чинності через півроку після опублікування.

Позначки:,

Залиште коментар