Конкурс: “Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією”

Останні події в Україні підтвердили високу ефективність розслідувальної журналістики як інструменту боротьби з корупцією. Значною мірою завдяки роботі журналістів-розслідувачів вдалося зібрати докази корупційних діянь очільників попередньої влади та їхнього оточення. Зараз, коли в складних умовах військового конфлікту, будується нова Україна, саме журналісти мають стати ефективним контролером (watchdog) діяльності нової влади та викривати будь-які спроби ослаблення країни зсередини через корупційні схеми.

Журналістські розслідування – це жанр журналістики, найбільш чутливий до незалежності від бізнесу та позапартійності. Наявність незалежного фінансування одна з важливих умов довіри до результатів розслідування.

Саме тому Міжнародний фонд «Відродження» з року в рік сприяє незалежним професійним командам журналістів, які спеціалізуються на розслідуваннях, задля того, щоб закріпити традицію постійного й якісного громадського контролю за діями влади.

Мета конкурсу – донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань, як одного з найефективніших інструментів контролю над діями влади.

Учасники конкурсу: громадські організації та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати.

Пріоритети конкурсу (перелік орієнтовний і не є вичерпним):

  • розслідування корупційної діяльності органів публічної влади;
  • створення й підтримка інтерактивних Інтернет-ресурсів, антикорупційних баз даних, які допомагатимуть у проведенні журналістських розслідувань;
  • забезпечення постійного правового супроводу діяльності апліканта у сфері журналістських розслідувань.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту не може перевищувати 12 місяців.

Аплікант самостійно визначає тематику таких розслідувань. При цьому в тексті проектної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість журналістських розслідувань у визначеній (-их) сфері (-ах).

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

  • посилання на матеріали розслідувань, які провела організація чи основні виконавці проекту та які розміщено в публічному доступі;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими ЗМІ, громадськими організаціями, благодійними організаціями).

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Загальний бюджет конкурсу – 2 143 973 гривень.

Максимальний розмір гранту – 600 000 гривень (оптимальний бюджет проекту
450 000 – 500 000 гривень).

Останній термін подання проектів – 16 березня 2015 року.

Оголошення результатів – до 10 квітня 2015 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:

– зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);

– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс «Журналістські розслідування»”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 16 березня 2015 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua таbaran@irf.ua.

Залиште коментар