Юрбюро НМПУ: кількість позовів проти журналістів зросте

Торік юристи Незалежної медіа-профспілки виграли 10 судових справ із захисту прав журналістів. Загалом Юридичне бюро НМПУ займалося 17-ма судовими, у рамках яких провели 52 судових засідання. 7 справ залишаються на розгляді. Така цифра міститься у річному звіті Юридичного бюро НМПУ. Крім того, було проведено 1227 юридичних консультацій, 24 доефірні експертизи, було підготовлено 217 документів.

«Більшість судових справ торкалася питання захисту честі і гідності і ділової репутації. Позови подавалися проти журналістів, – відзначає юрист НМПУ Олександр Тарасов, – можновладці та певні громадські активісти ще не звикли до того, що вони є публічними особами і користуються меншим рівнем захисту від критики , ніж звичайні громадяни і дуже хворобливо ставляться до критики».

Збільшення судових позовів до журналістів і від журналістів на наступний рік прогнозує керівник Юридичного бюро медіа-профспілки Юка Гаврилова.

«В нас з об’єктивних економічних причин будуть скорочення найманих працівників, – каже вона, – Практика показує, що далеко не завжди роботодавці звільняють працівників з виплатою усіх компенсацій, тому суди неминучі. Крім того, посилиться розслідувальний напрямок в журналістиці, а значить невдоволених журналістами стане більше і більше позиватимуться».

Юридичне бюро НМПУ існує за підтримки USAID.

Позначки:, , ,

Залиште коментар