Нацрада призначила позапланову перевірку київського “Радио Вести”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія “Дивосвіт”», яке мовить у Києві як «Радио Вести». Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 29 січня.

Як повідомив член Нацради Владислав Севрюков, у грудні 2014 року в ефірі радіостанції було інтерв’ю екс-заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова, вислови якого могли мати ознаки порушень українського законодавства.

«Ми намагалися отримати запис цього ефіру (компанія має зберігати його два тижні) і звернулися за адресою, вказаною в ліцензії (вул. Отто Шмідта, буд. 6 у Києві. – ТК), але лист до нас повернувся. Ми шукали компанію за адресою, вказаною на сайті (вул. Шовковична, 42/44 у Києві. – ТК), – не знайшли. Знайшли за третьою адресою (Спортивна площа, 1, башта А, поверх 32. – ТК)», – розповів пан Севрюков.

Нацрада вбачає в цьому ознаки порушення норми закону (ч. 4 ст. 35 закону «Про телебачення і радіомовлення»), яка зобов’язує ліцензіатів протягом 10 днів подавати заяви про переоформлення ліцензій у зв’язку з організаційними змінами (наприклад, зміна адреси). Відтак, призначила позапланову перевірку щодо дотримання цієї норми закону.

Водночас члени Нацради попросили представника «Радио Вести» «пошукати» запис програми з паном Портновим і передати регулятору для вивчення.

На запитання журналістів на брифінгу, чому Нацрада зволікає з оголошенням другого попередження компанії «Дивосвіт» за зміну концепції та запуск «Радио Вести» без рішення Нацради, заступник голови Нацради Григорій Шверк відповів: «Якщо будуть якісь порушення – будемо давати нові попередження. Якщо буде прийнято новий закон, що дасть нам можливість призначати штрафи – будемо призначати штрафи. У нас нема жодних завдань щось робити з “Радио Вести”».

ТРК «Дивосвіт» уже має два попередження. Перше попередження компанія отримала 17 липня 2014 року разом з харківським ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”» і дніпропетровським ТОВ «ТРК “Світ”» за зміну позивних і програмної концепції з «Радіо 24» на радіо «Вести» без погоження з Нацрадою. Тоді ж Нацрада відмовила цим компаніям у переоформленні їхніх ліцензії, таким чином за ліцензіями вони не мають права мовити як «Радио Вести».

Друге попередження київське «Радио Вести» (ТРК «Дивосвіт») отримало 24 липня 2014 року за пряму мову одного з лідерів терористів Олександра Можаєва (на прізвисько Бабай).

Позначки:

Залиште коментар