Конкурс на отримання стипендії Ukrainian Media E-School

20 січня стартує прийом заявок на отримання стипендії учасників навчального курсу «Журналістика мультимедійних платформ» Ukrainian Media E-School, яка є спільним проектом  Незалежної асоціації телерадіомовників та Deutsche Welle Aкademie.

Журналістика мультимедійних платформ –  це навчальна програма, яка забезпечить своїм випускникам здатність ефективно та на новому якісному рівні створювати журналістські матеріали для різних  медіа платформах та у власних ЗМІ (блогах, соціальних мережах).

Програма складається з 4-х модулів:

1. «Ефективне дослідження» 
 • Вдосконалення вміння учасників досліджувати матеріали. Вони освіжать у пам’яті все, що знають про дослідження, отримають нову інформацію і навчаться працювати більш ефективно.
 • Вмітимуть користуватися пошуковими системами (Google) більш ефективно.
 • Вмітимуть користуватися новими методами досліджень (наприклад, методом краудсорсингу та дослідження у соціальних мережах.
 • Вмітимуть користуватися мережевими інструментами для виявлення джерел на соціальних медіа платформах і підтверджувати інформацію, яку отримують через соціальні мережі.

2. «Мультимедійна журналістика» 

 • Розглянуть сучасні технології та підходи до створення мультимедійних матеріалів.
 • Зможуть спробувати себе у роботі з різними мультимедійними інструментами.
 • Дізнаються про засади мультимедійного планування.
 • Зможуть створити свою мультимедійну історію і отримати зворотній зв’язок.

3. «Журналістика даних» 

 • Учасники отримають уявлення про дані розповідей: які навички і ресурси необхідні, яке є відношення  до журналістики даних, як вона може бути реалізована в редакції і як проходить робочий процес. Вони також отримають розуміння етичних і якостей питань, що стосуються журналістики даних.
 • Отримають базові навички, для того, щоб знаходити «нечисті»  і «чисті» дані, використовуючи вільно доступні інструменти.
 • Отримають розуміння того, як знайти матеріал на основі даних від аналізу наборів даних, використовуючи вільно доступні інструменти.
 • Матимуть можливість створювати прості візуалізації даних, використовуючи вільно доступні інструменти і знатимуть критерії, для оцінки візуалізації якості даних.

4. «Персональний бренд» 

 • Учасники будуть ознайомлені зі способами просування своїх блогів і управління їх репутацією онлайн.
 • Будуть знайомі з етичними стандартами, які застосовуються до блогів і журналістики в цілому.
 • Зможуть використовувати свої блоги в поєднанні з соціальними медіа-платформами, щоб підвищити свою професійну репутацію.

Загальна тривалість курсу – 5 місяців. Програма курсу

Викладачі школи: Денис Бігус – журналіст, фахівець з розслідувальної журналістики, Ілона Фанта – медіа тренер, журналістка, блогерка, Михайло Кольцов – фахівець із роботи з даними і з цифрової безпеки, Микола Костинян – тренер, консультант з нових медіа.

Повна стипендія  покриває 100% вартість курсу без витрат на проїзд та проживання учасників під час аудиторного навчання. Часткова стипендія покриває 95% (тобто вартість курсу становить 3 тисячі гривень) не враховуючи витрати на проїзд та проживання учасників під час аудиторного навчання.

Окрім повного пакету навчання (відвідування усіх тренінгів, дистанційна фаза та розгорнуті фідбеки від тренерів), усі бажаючі можуть придбати  онлайн пакет Ukrainian Media E-School, до якого входять усі матеріали курсу, а також  доступ до трансляції тренінгів. Вартість онлайн пакету – 1980 гривень.

Взяти учать у конкурсі на отримання стипендії можна надіславши заповнену аплікаційну форму до 5 лютого 2015 р.

Відбір стипендіатів відбуватиметься на конкурсній основі за результатами анкет. Ті, хто не буде відібраний для отримання повної стипендії, зможе претендувати на отримання часткової.

Незалежна асоціація телерадіомовників постійно отримує запит від своїх членів на якісні навчальні програми, які б піднімали рівень професійної журналістики. Саме тому вирішила запустити Ukrainian Media E-School на основі досвіду німецької Deutsche Welle Akademie.

«Е-школа – це ще один наш амбітний проект, спрямований на підвищення кваліфікації фахівців галузі. Наша мета – дати якісну й доступну професійну освіту для журналістів та медіа менеджерів незалежно від місця їх роботи й проживання, саме тому ми обрали новий для України формат – змішаного навчання, де всього близько 20% навчання потребуватимуть присутності в аудиторії, решта ж відбуватиметься дистанційно. Такий формат – оптимальний для медіа фахівців, які працюють у регіонах і не завжди можуть приїхати у Київ на навчання», – наголошує виконавчий директор НАМу Катерина М’ясникова.

Нагадаємо, розробкою концепції школи займались провідні експерти галузі з України спільно з німецькими колегами з Deutsche Welle Akademie. Ukrainian Media E-School буде побудована за зразком німецької школи і діятиме за принципом blended learning – змішане навчання, 15-20% часу складатиме аудиторне навчання, а 80% – дистанційне. Навчальна програма передбачає чотири модулі, перед кожним з них проводитиметься дводенний семінар, після нього упродовж семи тижнів учасники програми матимуть інтенсивний курс з практичними завданнями, онлайн-лекціями, вебінарами, контрольними роботами. Навчання курсу медіа-менеджмент розпочнеться у серпні.

Після завершення курсу учасники отримують сертифікат Школи за підписом організаторів з НАМу та Deutsche Welle Akademie.

Контактна особа: Євгенія Зимовець, тел. + 380 44 289 25 99 e-mail: i.zymovets@nam.com.ua

Завантажити аплікаційну форму можна за посиланням http://nam.org.ua/downloadfile.php/?key=605ff764c617d3cd28dbbdd72be8f9a2

Академія Німецької Хвилі – це відома німецька організація, що працює в галузі міжнародного медіа розвитку. Тренери та консультанти Академії працюють над поширенням вільних та незалежних медіа починаючи з 1965 року.

НАМ – це одна з найбільших українських недержавних організацій, яка вже понад 13 років працює в галузі розвитку електронних медіа та покращення умов їх діяльності.

Позначки:, , ,

Залиште коментар