Український рекламний ринок зменшиться у 2015 році

Рекламно-комунікаційний холдинг Publicis Groupe Ukraine та медійна агенція ZenithOptimedia Ukraine, що входить до його складу, прогнозують зниження темпів падіння українського рекламного ринку у 2015 році. За їхнім прогнозом, наступного року ринок зменшиться на 5%, тоді як цього року – на 20%.

За прогнозом рекламних експертів, інтернет залишиться єдиним медіа, яке зростатиме в Україні у 2015 році – на 10%, як і у 2014 році.

zenith

«Політико-економічна криза серйозно вплинула на національний рекламний ринок, – коментує директор ZenithOptimedia Ukraine Денис Сторожук. – За нашою оцінкою падіння по основних каналах медіа у 2014 році складає 22% у гривні. Тобто, падіння ринку реклами вдвічі перевищило показники падіння ВВП й наблизилося до темпів падіння кризового 2009-го року. Але, на відміну від 2009, нинішня криза має більш структурований і складний характер, оскільки виходить далеко за рамки суто економіки й супроводжується політичним та військовим протистоянням. Можна впевнено сказати, що спад 2014 року міг би бути й більшим, якби рекламодавці діяли на випередження подій».

За словами пана Сторожука, падіння було нерівномірним: максимальним у пресі й зовнішній рекламі (40-45%), телебачення впало нарівні з ринком загалом, а інтернет, навпаки, зріс на 10%. «Ця нерівномірність обумовлена специфікою медіаканалів і, до певної міри, має стимулювати нормалізацію цін поміж каналами», – вважає він.

«Наступного, 2015-го, року ми очікуємо значного сповільнення темпів падіння, – каже рекламіст. – Ринок загалом відкотиться на 4%, основний спад знову припаде на пресу й зовнішню рекламу. ТБ скоротиться на 5%, а інтернет продовжить зростання на рівні поточного року. Це наш перший прогноз, і ми виходимо з того, що політично-економічна ситуація в країні не погіршиться. Звісно, що впродовж року ми коригуватимемо цифри».

Позначки:,

Залиште коментар