Сюмар зареєструвала законопроект про зміни у закон про суспільне мовлення

Депутатка Верховної Ради України від “Народного фронту”, голова комітету Ради з питань свободи слова зареєструвала законопроект № 1357 “Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України”.

Раніше Вікторія Сюмар казала, що зміни дозволять ліквідувати державні телеканали і на їх базі створити нову юридичну структуру у формі акціонерного товариства, а не реформувати їх у суспільне мовлення, як це записано у законі зараз. У тексті законопроекту Сюмар є відповідні пропозиції.

На думку Незалежної медіа-профспілки України, створення суспільного мовлення шляхом ліквідації державних ЗМІ призведе “до безпрецедентних за обсягом та кількістю порушень трудових прав журналістів: масових скорочень, втрат працівниками стажу держслужбовців і робочих місць”.

Закон про суспільне мовлення було ухвалено Радою ще 17 квітня 2014 року. У документі передбачається створення суспільного мовлення шляхом реорганізації державних медіа, а не ліквідації.

17 листопада 2014 року на сайті Кабміну, який очолює голова “Народного фронту” Арсеній Яценюк, з’явився проект постанови про утворення акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія” за рахунок майна  Національної телекомпанії, Національної радіокомпанії, Державної телерадіокомпанії “Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”, Державної телерадіокомпанії “Культура”, обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіомовної компанії “Крим”, державних організацій “Київська державна регіональна телерадіокомпанія”, “Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія”, Криворізька регіональна державна телерадіокомпанія “Криворіжжя”, “Новгород-Сіверська регіональна державна телерадіокомпанія “Сіверська” та Української студії телевізійних фільмів “Укртелефільм”, які ліквідуються.

Оскільки проект постанови Кабміну і чинний закон про суспільне мовлення суперечать один одному, один з цих документів потрібно змінювати.

Вікторія Сюмар очолювала громадську організацію “Інститут масової інформації” з 2005 по 2014 роки, викладала у Інституті журналістики КНУ ім. Шевченка у 2008-2010 роках, після революції 2014 року була призначена заступником секретаря Ради нацбезпеки. Як журналіст працювала на радіо “Континент”, радіо “Голос Америки”, у передачі “Шустер Live”, писала статті для “Дзеркала тижня”, “Української правди”, “Телекритики” тощо.

Позначки:, , ,

Залиште коментар