Обережно: спроба дискредитації медіа-профспілки

Невідомі створили фейковий сайт Київської незалежної медіа-профспілки (КНМП) за адресою knmpu.org, який у своєму дизайні та наповненні копіює офіційний сайт Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) nmpu.org.ua.

Нагадаємо, КНМП є Київською міською організацією НМПУ та не має свого окремого сайту, як і інші організації НМПУ у регіонах. Уся офіційна інформація від НМПУ оприлюднюється виключно через сайт nmpu.org.ua у розділі “Новини профспілки”.

Фейковий сайт КНМП зареєстровано на ім’я Юрія Луканова, який є головою НМПУ. Він був здивований, коли побачив себе у даних про власників фейкового сайту. Попри повідомлення про це шахрайство, реєстратор доменних імен nic.ua відмовився вимкнути ресурс та порадив звертатися до суду. Юрій Луканов вважає, що фейковий ресурс може бути використаний у інформаційній війні проти України.

Ще однією спробою дискредитації НМПУ можна вважати маніпулятивні статті у російській газеті “Завтра”, які виходять за підписом Андрія Яніцького. Так звуть заступника голови НМПУ, редактора економічного відділу сайту LB.ua. “Я не маю відношення до цих статей, це або мій тезка, або політична технологія з моєї дискредитації”, – каже Яніцький.

Головним редактором газети “Завтра” є російський політик та письменник Олександр Проханов, відомий своєю антиукраїнською позицією.

Незалежна медіа-профспілка України пропонує журналістам провести власне розслідування, хто стоїть за сайтом knmpu.org та хто насправді пише у російську газету маніпулятивні статті під виглядом Андрія Яніцького.

Нагадаємо, влітку минулого року невідомі створили сайти “Українська кривда” (kryvda.com) та друковане видання “Українська правда” з метою дискредитації сайту “Українська правда” (pravda.com.ua).

Нещодавно також стало відомо про два фейкові клони “Укрінформу” (ukrinform.ua), створені у Москві та окупованому Севастополі.

Позначки:, , ,

Залиште коментар