Нацрада блокує розширення радіо “Вести” (відео)

Нацрада з питань радіо та ТБ заборонила радіо “Вести” мовити на частотах у 25 містах України, пише формальний власник медіагрупи “Мультимедіа інвест груп” Ігор Гужва в себе на facebook. У холдинг входять радіо та щоденна газета “Вести”, тижневик “Вести.Репортер” (за ліцензією російського “Русского репортера”), діловий телеканал UBR та інтернет-версії цих медіа. Зараз розмовне радіо “Вести” мовить у Києві, Дніпропетровську та Харкові.

У вересні компанії, які фактично контролює Гужва, купили чотири юрособи, які є власниками ліцензій на мовлення у 27 містах України. Радіо “Вести” відправило заявку до Нацради з метою розширення мовлення. Проте 11 грудня Нацрада заблокувала цю можливість, бо ліцензії дозволяють працювати на цих частотах музично-розважальним радіостанціям, а не розмовним.

Гужва вважає, що як власник ліцензій може змінювати програмну концепцію та позивні радіостанції, а у Нацради немає підстав для відмови.

Нагадаємо, радіо “Вести” почало мовити 18 березня 2014 року. Зараз його слухають, за словами Гужви, у середньому понад дві години на день. За добу радіо охоплює більше 300 тис. слухачів за даними дослідження GfK Ukraine Radio Research Wave 3’14 (14.07-12.10).

Ігор Гужва – екс-головред щоденної газети олігарха Ріната Ахметова “Сегодня” (до 2010), російської газети “Московские новости” (до 2013). Створив та очолив “Мультимедіа інвест груп” у 2013 році. Проект YanukovichLeaks з’ясував, що на Гужву працював юрист Сергія Курченка, якого відносять до найближчого оточення екс-президента України Віктора Януковича. Екс-заступник секретаря РНБО, а зараз – голова комітету Ради з питань свободи слова та депутатка від “Народного фронту” Вікторія Сюмар також стверджувала, що Курченко переказував гроші на розвиток медіапроектів Гужви.

Сам Ігор Гужва називає свій медіахолдинг незалежним, проте його щоденна газета “Вести” є відверто опозиційною до нової влади.

22 травня податкова арештовувала рахунки видавця та Ігоря Гужви особисто. Під час обшуку у редакції було знайдено 1,5 млн гривень готівкою. Гроші на друк видання перераховували через фіктивну харківську фірму “Ледис” (через неї було переказано 93 млн гривень). 5 липня невідомі особи розбили вікна у редакції.

PS Спочатку помилково було написано про 27 міст, проте компанія Гужви подавала заявку на зміну концепції лише по 25 містам. Ще у двох містах (Харкові і Донецьку) компанія залишає за собою ліцензії, але поки що не просить про зміну концепції. Як пояснив Гужва у ефірі радіо “Вести”, у Донецьку зараз неможливо мовити, а у Харкові у радіо вже є частота. Може, згодом, компанія просто змінить одну частоту на іншу в цьому місті.

Позначки:, , ,

Залиште коментар