Міжнародні організації закликали скасувати рішення про міністерство інформполітики

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) стривожені створенням державного органу з контролю інформації та засобів масової інформації в Україні.

За повідомленнями ЗМІ, в українському парламенті у вівторок, 2 грудня, ухвалено рішення про створення нового органу під назвою міністерство інформаційної політики з метою “протистояння грізній пропагандистській машині Росії”.

Уряд призначив Юрія Стеця, близького союзника президента Петра Порошенка, а також голови департаменту інформаційної безпеки Національної гвардії України, очолити нове міністерство.

ЄФЖ і і МФЖ піддали критиці рішення про створення нового органу, попередивши, що це сприятиме подальшому придушенню свободу засобів масової інформації в країні.

Журналістські федерації закликали уряд України поважати свободу засобів масової інформації та права журналістів і скасувати своє рішення про нове міністерство. “Ніяких додаткових дій не повинно бути здійснено без всебічних консультацій з медійною спільнотою та журналістськими спілками”, – заявляють МФЖ і ЄФЖ..

Після оголошення про створення міністерства деякі українські журналісти і активісти організували акції протесту перед будівлею парламенту. Вони критикували парламент за поспішне рішення без громадського обговорення та консультацій з журналістами і організаціями громадянського суспільства.

“Не боріться з пропагандою з допомогою пропаганди”, – підкреслили Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів.

Залиште коментар