Київська медіа-профспілка протестуватиме у випадку нерозслідування справ побитих журналістів

Делегати загальних зборів Київської міської організації Незалежної медіа-профспілки України висловили своє обурення пасивністю Генеральної прокуратури, яка зволікає із розслідуванням справ щодо порушень прав журналістів: побиття, затримання, перешкоджання професійній діяльності під час подій Революції гідності. Загальні збори вважають, що керівництво прокуратури відкрито демонструє небажання доводити цю справу до логічного завершення. Журналісти – учасники зборів застерігають: якщо така ситуація триватиме й надалі, то медіа-профспілка залишає за собою право ставити питання про відповідність Генерального прокурора України займаній посаді та про професійну придатність посадових осіб, відповідальних за розслідування злочинів щодо журналістів, проводити масові акції протесту, звертатися до міжнародних журналістських організацій.

Київська організація НМПУ вимагає від Генеральної прокуратури України ретельного розслідування та передання до суду всіх матеріалів щодо незаконного арешту, затримання, завдання тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості журналістам, завдання матеріальних збитків – пошкодження високовартісного професійного обладнання під час масових акцій, які проходили на Майдані Незалежності, в центрі м. Києва та у інших регіонах України з листопада 2013 р. по лютий 2014 р.

Медіа-профспілка нагадує, що за час Євромайдану внаслідок незаконних дій міліції, зокрема співробітників спецпідрозділу міліції «Беркут» постраждало понад 300 журналістів.

Однак, кримінальне провадження, порушене прокуратурою за фактом зловживання владою (ч.3 ст.364 КК України) та перешкоджання професійній журналістській діяльності (ч.1 ст.171 КК України) – залишається досі не розслідуваним. Жоден із міліціонерів, який бив журналістів або стріляв по них – не притягнутий до кримінальної відповідальності.

Київська організація НМПУ вимагає від слідчих органів притягнути до відповідальності не лише виконавців (рядовий та сержантський склад спец.підрозділів), але й офіцерів молодшого та старшого офіцерського складу, які своїми діями або бездіяльністю сприяли нападам на журналістів.

Розслідування повинно бути закінчене у найкоротші терміни, а всі матеріали – передані до суду та досліджені у відкритому та неупередженому судовому засіданні.

Позначки:, ,

Залиште коментар