Екс-нардеп Олійник вже не хоче 100 000 гривень від члена НМПУ

22 грудня у Печерському суді м.Києва відбулося чергове судове засідання за позовом екс-нардепа Володимира Олійника до журналіста, члена Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) Юрія Шеляженка, як засновника й власника газети “Правдопошукач”, та журналіста Альони Палій про спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 тис.грн.

Головуюча у засіданні суддя Батрин О.В. спочатку не допускала в якості представника журналіста Шеляженка, юриста НМПУ Олександра Тарасова. Підстава – нотаріально посвідчена довіреність видана від фізичної особи Шеляженка Юрія Вадимовича, а також паспорт Тарасова не дозволяють встановити особу представника.

Суддя Батрин наполягала на видачі довіреності саме від газети. І це не дивлячись на пояснення Юрія Шеляженка, що редакція газети не є окремою юридичною особою, і газета «Правдопошукач» не має правоздатності (тобто не може виступати позивачем або відповідачем в суді, укладати договори, видавати довіреності тощо). Також суддя вимагала від Шеляженка подачі клопотання та отримання дозволу суду на використання диктофону. Такі дії судді суперечать ч.8 ст.6 Цивільно-процесуального кодексу України, яка передбачає право сторін та осіб присутніх на судовому засіданні, використовувати портативні аудіо пристрої.

Після наполегливих дискусій із головуючою, Олександра Тарасова було допущено в якості представника відповідача. Одночасно з цим, суддя заборонила фотографувати на портативний фотоапарат, але дозволила стаціонарну фото – відео – фіксацію.

Представник позивача Наталія Дригваль (сам пан Олійник, за словами адвоката, знаходиться за межами України) подала уточнений позов, в якому з автора публікації та власника газети вже не вимагається моральна компенсація. Однак залишається вимога про спростування недостовірної на думку Володимира Олійника інформації, викладеної в статті “Диктаторські закони як джерело соціальних потрясінь в Україні” (“Правдопошукач” №8 (70) за 2014 р.).
Наступне судове засідання відбудеться 3 лютого 2015 р.

Нагадаємо, що у вересні 2014 року, тоді ще народний депутат України Володимир Олійник звернувся до Печерського районного суду м.Києва із позовом до редакції газети «Правдопошукач» в особі Шеляженко Юрія Вадимовича, а також автора публікації «Диктаторські закони як джерело соціальних потрясінь» Альони Палій (газета «Правдопошукач» № 8 (70) за 2014 р.). У своєму позові пан Олійник вимагав спростувати недостовірну інформацію, яка на його думку завдала шкоду його честі, гідності та діловій репутації. Також нардеп просив стягнути солідарно з відповідачів 100 тис.грн. моральної шкоди. Свої вимоги позивач аргументував зокрема тим, що: «Автор цієї статті відповідач Палій Альона довела до відома читачів явно недостовірну інформацію про начебто існування прямого зв’язку між моїми діями (які полягали у здійсненні функцій голови Лічильної комісії на пленарному засіданні Верховної Ради України 16.01.2014 р., коли були прийняті низка законів, пойменованих як «диктаторські») та загибеллю громадян. Палій Альона також вдалася до звинувачень на мою адресу, вказуючи, що під час виконання функцій голови Лічильної комісії я скоїв службові злочини, оскільки нібито діяв з метою одержання неправомірної вигоди для себе». Далі у своєму позові Володимир Олійник намагається переконати суд в тому, що так звані «диктаторські» закони від 16.01.2014 р. , були демократичними та відповідали Європейським правовим стандартам.

Нагадаємо також, що Генеральна прокуратура України, вносила до Верховної Ради України подання про зняття з народного депутата України Олійника Володимира Миколайовича депутатської недоторканості, з метою притягнення його до кримінальної відповідальності, саме за дії вчиненні під час виконання паном Олійником функцій голови Лічильної комісії на пленарному засіданні Верховної Ради України 16.01.2014 р.

Позначки:, , , ,

Залиште коментар