Уряд переніс питання про суспільне мовлення, аби подумати, як зробити його більш самостійним

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк відклав питання про утворення юридичної особи Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ), яке розглядалося сьогодні на засіданні уряду, на 7 листопада. Він хоче, щоб НСТУ мало організаційно-правову форму – публічне акціонерне товариство, а не державна установа. Про це розповіли джерела в уряді, які побажали бути не названими.

Уряд мав ухвалити постанову, якою фактично було б запущено процес створення в Україні суспільного телебачення і радіомовлення. Проте на прохання Яценюка це питання було відкладене до 7 листопада.

Уряд мав ухвалити рішення щодо створення юридичної особи НСТУ та її організаційно-правової форми. Але відповідно до діючого закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» НСТУ – це державна установа.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк влітку на міжнародній конференції, присвяченій створенню СМ в Україні, зазначив, що НСТУ повинна бути більш самостійно розпоряджатися своїми коштами, тому організаційно-правова форма її має бути публічне акціонерне товариство (ПАТ), 100% акцій якої має бути в руках держави. Тому на засіданні уряду 5 листопада Арсеній Яценюк дав доручення юристам знайти шлях до більшої самостійності НСТУ, і в п’ятницю 7 листопада розглянути це питання ще раз і ухвалити нарешті рішення про створення юридичної особи.

«Я як прем’єр-міністр, звичайно, погодився б і на таку форму, як “державна установа”, а як громадянин – тільки за ПАТ», – сказав Яценюк.

Залиште коментар