У Варшаві журналісти закликають відмовитися від терміну “польські табори смерті”

Асоціація польських журналістів поширила заклик до медійників світу відмовитися називати від термінів “польські табори смерті”. Польські колеги закликають не пом’якшувати пам’яті про звірства німецьких нацистів за рахунок Польщі.

Загальний З’їзд делегатів польської Асоціації журналістів, – йдеться у резолюції з’їзду, підписаній головою Президії З’їзду Тадеушем Возняком, – звертається до світових власників, мовників, журналістів, редакторів і медіа-видавців з наступним.

Навряд чи є тиждень, місяць або рік, коли польські дипломати не мусять наполягати на виправлені умисних або неумисних “помилок” редакцій, інтернет-порталів, а також радіо- телевізійних каналів, що використовують терміни “польські табори смерті” або “табори знищення в Польщі”.

Через 75 років від часу початку Другої світової війни, яку розв’язав у 1939 році німецький III Рейх, ініціатор так званої “остаточного вирішення”, в результаті чого були запроваджені “медичні досліди” і Голокост. А також створений концентраційний табір “Аушвіц-Біркенау”, розташований в окупованій Польщі – країні, яка навіть позначалася на карті Європи. Він був і залишиться символом злодіянь німецьких нацистів, скоєних на території Польщі.

Отож, ми без зволікань настійно закликаємо всі світові ЗМІ розповісти трагічну історію цієї частини світу відповідно до історичних фактів. Найближча і найкраща можливість для цієї мети – 27 січня 2015, 70-річчя визволення в’язнів концентраційного табору “Аушвіц-Біркенау” та інших таборів смерті в різних місцях в Європі, створені нацистською Німеччиною у 1939 – 1945 роки.

Настав час з допомогою красномовних і збалансованих неспростовних документів і фотографій протидіяти спробам навіть трохи пом’якшення пам’яті про звірства нацистської Німеччини за рахунок Польщі.

Це наш обов’язок пам’ятати – і правильно пам’ятати – з метою вшанування пам’яті невинних жертв німецьких фабрик смерті в дні Катастрофи.

Дослідження польських аналітиків показали, що в західних медіа дуже часто при згадуванні німецького концентраційного табору часів Другої світової війни “Аушвіц” (“Освенцим”) вживається термін – “польський табір смерті”. З’ясувалося, що це відповідним чином впливає на свідомість читачів. Коли у США в учнів запитували “Хто вбивав євреїв у польських таборах смерті?”, вони відповідали, що, очевидно, поляки.

Залиште коментар