ENEMO радить Україні запровадити відповідальність за “джинсу”

Під час передвиборчої кампанії до Верховної Ради України по всій країні суттєво збільшилися випадки публікацій «джинси» та «чорного піару». Про це повідомили у своєму звіті експерти з місії ENEMO.

Втім, експерти відзначили і позитивні моменти. “Переважна більшість друкованих, цифрових, телевізійних та інших засобів масової інформації уважно дотримувалися виборчого процесу та правил агітації протягом усього періоду передвиборчої кампанії. Не було зафіксовано будь-якого значного тиску на національні та місцеві ЗМІ з боку влади, хоча місцеві ЗМІ зазвичай більш схильні до спекуляцій. На відміну від попередньої практики, звичне співвідношення між нечесністю медійного підходу та географічним положенням регіону походження ЗМІ (схід та захід), а також відданість партійній приналежності зникли”, – йдеться у звіті.

Місія зафіксувала порушення закону “Про вибори” стосовно використання рекламних матеріалів у Харкові, Чернігові, Києві, Черкасах, Івано-Франківську.

ENEMO високо оцінила переформатування каналу “Перший національний” в ЗМІ суспільного мовлення та підтримує подальшу лібералізацію державних ЗМІ.

ENEMO виступає за проведення суттєвих змін українського законодавства в сфері діяльності та моніторингу ЗМІ та дав декілька рекомендацій:

  • визнати поняття «джинси» та ввести відповідальність за розповсюдження замовних матеріалів;
  • підвищити прозорість приналежності та фінансування ЗМІ;
  • розширити повноваження та кола важелів впливу та інструментів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення як контролюючого органу моніторингу державних ЗМІ.

Нагадаємо, медіа-профспілка проти витрачання бюджетних коштів на подорожі для журналістів.

Позначки:, ,

Залиште коментар