Затриманий у Криму український журналіст повернувся до України

Херсонський журналіст, кореспондент газети «Новий день» член медіа-профспілки Олег Батурин, якого напередодні затримала російська поліція в Криму, перетнув сьогодні межу між Україною і автономною республікою.

Коли сьогодні вдень він з`явився до відділку поліції у місті Джанкой, то його повернули відібрані напередодні закордонний паспорт і телефон, а внутрішній паспорт, за його словами, відправили на перевірку на предмет достовірності. За паспортом Батурин має прийти через десять днів.

Олег Батурин розповів, що його допитували протягом восьми годин. При цьому йому не висували жодних звинувачень. На його думку, характер запитань під час допиту свідчив про те, що міліція прагнула докопатися до чи то терористичної, чи то бандитської діяльності.

На прохання НМПУ, звільненням Батурина опікувалася правозахисна організація Кримська польова місія.

Голова НМПУ Юрій Луканов вважає, що російська поліція у Джанкої порушила права журналіста. Він не виключає, що таке порушення адресовано спеціально саме українському журналісту з метою залякати його і відбити охоту їздити до Криму.

Як повідомлялося раніше, російська поліція затримала у на вокзалі Джанкоя журналіста Олега Батурина. Після тривалого допиту його відпустили, але конфіскували внутрішній і закордонний паспорти і мобільний телефон. Запропонували прийти за ними наступного дня. Олег побоювався, що його можуть знову затримати, коли він прийде за документами.

Залиште коментар