Незалежна медіа-профспілка України одержала перемогу у Чернівецькому суді

7 жовтня Сторожинецький районний суд Чернівецької області під головуванням судді Пташник А.М. виніс рішення на користь журналіста громадського порталу CitizenJournal Галини Єремиці, відмовивши у позові Ігорю Бешевлі про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації.

У квітні, Буковинський громадський портал CitizenJournal опублікував статтю Галини Єремиці «Обласне Управління СБУ вкотре пікетували. Цього разу представники криміналітету та Партії Регіонів?». У матеріалі, у формі оціночних суджень, піддавалась критиці й діяльність підприємця та місцевого громадського діяча Ігоря Бешевлі. Не погоджуючись з викладеним у статті, пан Бешевлі, подав до Сторожинецького районного суду Чернівецької області позов про захист честі гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Вимагаючи від журналіста публічних вибачень та спростування відомостей які на думку позивача є недостовірними, завдають шкоди його честі та діловій репутації.

І ось після більш ніж п’яти місяців судового розгляду, та десятка судових засідань суддя Пташник А.М. винесла рішення про відмову у позові, визнавши вимоги про спростування недостовірної інформації необґрунтованими.

«Це позитивний знак, коли суд ретельно досліджує всі докази, та чітко розрізняє інформацію, та оціночні судження – коментує рішення суду юрист НМПУ Олександр Тарасов, який представляв інтереси Галини Єремиці в суді, – і не дивлячись на те, що ми ще не маємо на руках повний текст судового рішення, я впевнений що суд також застосував практику Європейського суду з прав людини. А це свідчить про певні позитивні зрушення у судовій системі».

« Ігор Бешевлі, є публічною особою, і тому він повинен бути більш терплячим до критики, та користується значно меншим рівнем захисту своєї честі та гідності. Тому його програш у суді першої інстанції є логічним з точки зору права», – пояснює юрист НМПУ Олексій Ржанов, який разом з О.Тарасовим, від імені профспілки здійснював захист журналіста.

Разом із юристами НМПУ, інтереси Галини Єремиці в Сторожинецькому суді представляла Чернівецький адвокат Тетяна Рудницька, партнер адвокатської компанії «Софяк і партнери».

У суді першої інстанції справедливість перемогла, чи переможе вона в апеляції?

Залиште коментар