Держкомтелерадіо просить громадськість визначитись щодо моделі нагляду за доступом до публічної інформації

Державний комітет телебачення і радіомовлення розробляє законопроект «Про здійснення державного нагляду у сфері реалізації права на доступ до публічної інформації» і планує отримати висновки громадськості щодо моделі такого регулювання. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Комітету.

Виконавчий директор Центру права й демократії Тобі Мендел за сприяння проекту Ради Європи та Уряду Канади «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» здійснив аналітичний огляд моделей наглядових органів у сфері доступу до інформації, що існують у світі.

Ознайомившись із аналітичними висновками експерта, Держкомтелерадіо пропонує громадськості висловити свою думку щодо питання, яку модель здійснення державного нагляду за забезпеченням доступу до публічної інформації слід обрати Україні:

-створити новий орган, наділений розпорядчими функціями;

-покласти додаткові повноваження на вже існуючий орган виконавчої влади;

-посилити інститут загального омбудсмена, наділивши його повноваженнями щодо контролю над реалізацією права на інформацію.

Наразі до обговорення цього питання підключилися члени Громадської ради при Держкомтелерадіо.

Висловити свою точку зору може кожен охочий, взявши участь в електронному опитуванні, розміщеному на головній сторінці веб-сайту Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, Громадська рада при Держкомтелерадіо попросила вилучити з проекту указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України» положення про ліцензування аудіовізуальних засобів масової комунікації  та інтернет-видань (електронна преса).

Залиште коментар