Журналісти України та Польщі закликали Росію звільнити колег з полону

ЗВЕРНЕННЯ
учасників ІІ українсько-польського форуму
щодо звільнення українських журналістів

Ми, представники Асоціації польських журналістів, Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України, учасники ІІ українсько-польського форуму, який відбувся у м. Казимеж-Дольний, Республіка Польща 13-14 вересня 2014 року,

закликаємо російську владу звільнити Єгора Воробйова, українського журналіста – фрілансера, що зокрема співпрацює із Еспресо ТВ, якого було взято у полон російськими солдатами під Іловайськом.

Нагадуємо, що у полоні перебувають також інші чотири українські журналісти: Юрій Лелявський (з 23 липня), Дмитро Потєхін (з 7 серпня), Валерій Макєєв та Роман Черемський (від 30-31 серпня).

Водночас ми закликаємо всі сторони воєнного конфлікту, який триває у східних областях України, до дотримання міжнародних конвенцій, які гарантують безпеку журналістам під час здійснення ними професійних обов’язків та забороняють їх брати їх у заручники чи як військових полонених.

14 вересня 2014 року
Голова АЖП Кшиштоф Сковронський

Перший секретар НСЖУ
Сергій Томіленко

Голова НМПУ Юрій Луканов

Для довідки. Перший форум українських і польських журналістів відбувся в Казімежі Дольному торік у вересні. Тоді Асоціація польських журналістів, Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів підписали Декларацію про співпрацю. Після цього було здійснено кілька спільних проектів. Зокрема, польські колеги допомогли створити українським колегам фонд допомоги для журналістів, які потерпіли від свавілля міліції на Майдані і для тих, які змушені були виїхати із східних регіонів України та АР Крим через російську агресію.

Залиште коментар