Суд відкрив кримінальне провадження проти журналіста Ростислава Шапошнікова – його заяву про напад відхилено

Керівник проекту «Дорожній контроль» Ростислав Шапошніков, який перебував в заручниках у російських військових на сході України разом із оператором Тарасом Чканом і журналістом телеканалу «Еспресо TV»  Єгором Воробйовим, одержав рішення від Чугуївського міського суду Харківської області про те, що проти нього та журналістів «Дорожнього контролю» Володимира Маралова й Михайла Гончарука відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 296 КК України (хуліганство). Про це повідомляється на сайті «Дорожнього контролю».

За словами Ростислава Шапошнікова, звістку про відкриття кримінального провадження він отримав 8 вересня, після свого повернення додому з полону в зоні АТО під Іловайськом (Донецька область). Згідно з рішенням суду, досудове розслідування відносно журналістів «Дорожнього контролю» було розпочато 12 серпня по конфліктній ситуації, яка сталася 11 липня в селі Кам’яна Яруга (Харківська область). Тоді інспектор ДАІ з жетоном під номером ХА-0341 напав на Ростислава Шапошнікова, намагаючись вибити у нього відеокамеру, забрав у іншого журналіста Володимира Маралова ключі від автівки, а потім запропонував журналістам вирішити з ним конфлікт шляхом бійки на кулаках.

За повідомленням пана Шапошнікова, він писав заяву до міліції за фактом нападу та викликав на місце інциденту слідчо-оперативну групу. Після повернення  до Київа він також направив заяву з вимогою надати документ, який би підтвердив внесення його заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). У відповіді Чугуївського управління МВС на запит Ростислава Шапошнікова, натомість, повідомили, що його заяву не було внесено в ЄРДР, а замість цього за зверненням журналіста «було проведено перевірку». «Хоча закон забороняє проводити досудові перевірки», – наголосив пан Шапошніков. Також у відповіді МВС повідомлялося, що звернення журналіста буде перенаправлене до прокуратури.

«З того часу пройшло два місяці, але я не отримав жодних сповіщень за даним фактом», – зазначив Ростислав Шапошніков. Згідно з повідомленням журналіста, одразу ж після отримання відповіді від МВС він направив скаргу до суду, в якій вимагав визнати «незаконною бездіяльність слідчого і зобов’язати внести його заяву про напад на знімальну групу в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно ст. 214 Кримінального процесуального кодексу». За цією статтею відомості мають бути внесені до Реєстру протягом доби після повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. «У відповідь я отримав сповіщення від Чугуївського міського суду про те, що мені відмовлено у відкритті провадження. Чомусь на підставі того, що проти мене порушено кримінальну справу», – повідомив Ростислав Шапошніков.

«Так, аргументуючи відмову відкривати провадження у справі, суддя назвав заяву Ростислава Шапошникова про злочин «скаргою», хоча дана заява була подана слідчому на бланку «заяв про злочин» і поставлений ​​розпис за кримінальну відповідальність за подачу завідомо неправдивого повідомлення про злочин», – пише «Дорожній контроль».

Нагадаємо, 24 березня 2012 року керівника проекту «Дорожній контроль» Ростислава Шапошнікова викрали, пограбували та побили невідомі особи.

Після цього інциденту Комітет з питань свободи слова та інформації засудив перешкоджання професійній діяльності журналістам видання «Дорожній контроль» і заявив, що бере справу про напад на журналіста «Дорожнього контролю» під свій контроль. Комітет вирішив також звернутися до міністра МВС щодо можливості перекваліфікації кримінальної справи, порушеної за вчинений напад на журналіста «Дорожнього контролю» Ростислава Шапошнікова, на перешкоджання журналістській діяльності. Також члени Комітету просять МВС надати охорону Ростиславу Шапошнікову.

26 листопада 2012 року під час зйомки репортажу про роботу нелегальної штрафмайданчику ДАІ на журналістів сайту «Дорожнього контролю» Андрія Дзіндзю, Андрія Жуковеня та Євгена Єременка напали невідомі. Тоді ж справу була порушено не проти нападників, а проти журналістів видання за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України «Хуліганство».

У листопаді 2013 року уряд США після розгляду документів щодо кримінального провадження Святошинського РВВС Києва надав журналісту видання «Дорожній контроль» Андрію Жуковеню політичний притулок.

2 квітня цього року «Дорожній контроль» опублікував статтю про те, що заступником начальника УМВС Харківської області призначений Юрій Гладик, який очолював Святошинське РВВС Києва за часів президентства Віктора Януковича. За повідомленням видання, кримінальне провадження по відношенню до журналістів Андрія Дзиндзі, Андрія Жуковеня і Євгенія Єременко було відкрито саме під керівництвом пана Гладика на початку 2013 року.

У серпні Святошинський районний суд міста Києва відкрив провадження за позовом заступника начальника столичного ДАІ Олександра Ткаченка до керівника інтернет-видання «Дорожній контроль» Ростислава Шапошникова, який вимагав визнати недостовірною інформацію у статті «Дорожнього контролю» та виплатити йому компенсацію в розмірі 100 тис. грн.

Залиште коментар