СБУ заявляє, що російські журналісти загинули після затримання Надії Савченко терористами

Начальник головного слідчого управління СБУ, заступник керівника центру щодо повернення заручників, генерал-майор Василь Вовк заявив, що справу української льотчиці Надії Савченко, яку Росія звинувачує у загибелі журналістів каналу «Россия 1» в зоні АТО на Донбасі,  сфальшовано. Про це він заявив 9 вересня в ефірі телеканалу «Еспресо TV».

«Її (Надію Савченко, – ТК) 17 червня затримали бойовики. Десь після 10 години ранку – ми вивчили це питання. І десь без п’ятнадцяти 11 вона вже була в підвалах Луганська. А журналісти приїхали на блокпост після 11 години, а обстріл того блокпосту почався в 11.30. Розумієте наскільки сфальшована справа?», – повідомив Василь Вовк журналістам.

Він також розповів про обмін полоненими і проблеми, які виникли у цьому питанні. Головна причина затримки – неточні списки полонених. Водночас генерал-майор СБУ запевнив, що робота із звільнення Надії Савченко і українського режисера Олега Сенцова продовжиться. «Я вам заявляю офіційно (родичам Надії Савченко і Олега Сенцова, – Ред.), що ми робитимемо все можливе, щоб вони повернулися в Україну і були вільними людьми», заявив Василь Вовк.

Раніше Василь Вовк заявив, що вивчивши відкриту в Росії справу щодо українського пілота Надії Савченко, СБУ прогнозує, що росіяни не захочуть її віддати під час обміну заручниками за принципом «всі на всіх».

Нагадаємо, 27 серпня суд у Росії відмовився відпустити під заставу і продовжив до 30 жовтня термін утримання під вартою української льотчиці Надії Савченко, звинуваченої у вбивстві російських журналістів. 2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред’явив їй обвинувачення в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.

Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін наполягає, що українська льотчиця  потрапила в полон до луганських бойовиків ще до того, як загинули російські журналісти Ігор Корнелюк і Антон Волошин, у смерті яких Росія звинувачує українку.

Залиште коментар