«Репортери без кордонів» рекомендують ООН конкретні заходи з посилення безпеки журналістів

Держави повинні взяти на себе більше зобов’язань щодо безпеки журналістів. Такою є ключова порада із рекомендацій «Репортерів без кордонів» (RSF) Комітету з прав людини ООН, опублікованих на сайті організації.

У рекомендаціях RSF наголошує на  необхідності вироблення методів для моніторингу за виконанням Резолюції Ради Безпеки ООН 1738 (2006), що стосується проблем журналістів. Вона передбачає, що держави покладуть край безкарності за злочини проти медійників і притягуватимуть до відповідальності винуватців. Контроль за виконанням зобов’язань держав у цій сфері пропонується покласти на спеціального радника Генерального секретаря ООН.

RSF наполягає на необхідності захищати громадянських журналістів так само як і професійних репортерів, оскільки вони виконують інформаційну місію.

«Необхідно, щоб держави невідкладно вжили конкретних заходів з метою закріпити у міжнародних документах незаперечний принцип захисту журналістів», – заявив генеральний секретар «Репортерів» Крістоф Делуар (Christophe Deloire).

Він підкреслив пріоритетну необхідність створення механізмів для втілення в життя міжнародного права, здійснення превентивних заходів щодо термінового попередження журналістів про небезпеку, ухвалення спеціальних ефективних методів розслідування для боротьби із безкарністю.

Комітет із прав людини ООН цього року розгляне проект третьої резолюції щодо безпеки журналістів. Першу було ухвалено у березні 2010 року, другу – у вересні 2012-го.

RSF зазначає, що впродовж менш як десятиріччя Організація Об’єднаних Націй ухвалила цілий ряд документів з метою сприяння вирішенню актуальної проблеми. Головні з них – Резолюція 1738 (2006) Ради Безпеки та резолюція Генеральної Асамблеї від 18 грудня 2013 року.

Однак, нагадує RSF, становище з безпекою журналістів у світі викликає тривогу. З початку цього року загинуло 50 журналістів. Торік число жертв професійних медівників становило 71. Сумний антирекорд було встановлено 2012 року. Тоді було вбито 88 репортерів і 50 громадянських журналістів.

Комітет з прав людини ООН обговорює нині проект резолюції з безпеки журналістів.

«Репортери без кордонів» цього четверга представлять  йому свої рекомендації під час обговорення питання про роль превентивних заходів у сприянні та захисті прав людини, зокрема у медійній сфері.

Залиште коментар