Президент України вшанував пам’ять загиблих журналістів

Сьогодні, 16 вересня, у річницю загибелі Георгія Гонгадзе Президент України Петро Порошенко вшанував пам’ять журналістів, які загинули у зв’язку із виконанням професійних обов’язків з початків незалежності.

Петро Порошенко – перший із президентів України, який поклав квіти до Меморіальної дошки пам’яті загиблих журналістів, яка розмішена на стіні будівлі Національної спілки журналістів України, вшанувавши пам’ять журналістів хвилиною мовчання.

Під час короткого брифінгу Петро Порошенко зазначив, що 16 вересня стало визначальним двома подіями – ратифікацією угоди з ЄС та пам’яті Георгія Гонгадзе.

– Ратифікація угоди з ЄС – це радісна подія, яка відкриває перед українцями шлях до перетворення країни на ту, яку дуже хотів би бачити наш з вами друг, герой, журналіст, Громадянин з великої літери Георгій Гонгадзе. Я не можу уявити, що пройшло вже 14 років. Це сумна дата, яка теж назавжди закарбувалася на сторінках української історії. Я прийшов сюди не як президент, а як громадянин, який віддає шану Гії як людині, яка зробила величезний внесок у те, щоб в нашій країні почалися перетворення.  Мало хто пам’ятає, яка атмосфера була в 2000 році, і які неймовірні зусилля робив Георгій. Звичайно, що зараз на всіх нас лежить відповідальність, щоб продемонструвати, що своє життя він віддав не дарма.  Бо з таких, як Гія, починався майдан 2004 року, його побратими і однодумці ініціювали майдан 2014 року. Переконаний, що він би був перший на цьому майдані. Ми завжди маємо пам’ятати не лише Гію, а й те,  за що він віддав життя. Щоб наша країна була вільною демократичною, європейською,  – сказав Президент.

Залиште коментар