ОБСЄ стурбований посиленням насильства щодо журналістів у Росії

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович засуджує черговий напад на журналістів, що трапився у Росії, та висловлює стурбованість зростанням рівня насилля проти представників ЗМІ. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Дуня Міятович засудила напад на знімальну групу BBC на півдні Росії.

«Те, що ми спостерігаємо, є очевидним свідченням залякування вільних ЗМІ у Росії, – сказала вона. – Напад на представників медіа абсолютно недопустимі, і я закликаю російську владу забезпечити безпеку журналістів та провести прозоре та негайне розслідування цього та інших нещодавніх нападів».

Раніше повідомлялося, що 16 вересня у місті Астрахань на двох членів знімальної групи BBC напали щонайменше троє людей.

Те, що відбулося, є останнім із серії нападів на журналістів, що відбуваються останнім часом. Ці інциденти пов’язані із розслідуваннями медійними тем довкола конфлікту на сході України. Раніше Дуня Міятович уже висловлювала Росії свою позицію щодо них.

Представниця ОБСЄ, крім того, висловила стурбованість іншими нещодавніми випадками насильства стосовно журналістів у Росії. Йдеться про напад на знімальну групу телепрограми «Прецедент» (канали «Рен-ТВ» та «Регион-ТВ»), а також погрози та спробу нападу на знімальну групу дежртелерадіокомпанії «Новосибірськ». У зв’язку із цими подіями Міятович надіслала російській владі офіційного листа.

Залиште коментар