Міжнародний Курс для журналістів

До участі у конкурсі  на участь у  Освітньому Міжнародному Курсі “Посилення впливу журналістської спільноти в  ситуації з дотриманням прав людини” запрошуються журналісти з активною  громадянською позицією, які вже мають досвід висвітлювання гострих  суспільних проблем та висвітлення ситуації у зоні конфлікту, та вмотивовані  й у подальшому активно захищати права людини та громадські інтереси.

Міжнародний Курс з прав людини для журналістів триватиме близько півтора  року та складатиметься з двох чотириденних тренінгів та двох дистанційних  сесій,а також освітнього візиту в Польщу та Чехію.

У Курсі візьмуть участь журналісти Білорусі та України. Освітній Курс  координуватимуть:

Громадська організація “М’АРТ” Україна), Правозахисний  центр «Поступ» (Україна), Helsinki Foundation for Human Rights (Польща), Організація «Peple In Need» (Чехія), Človek v ohrození» (Словакія),   Гродзенскае абласное грамадскае аб’яднанне маладых навукоўцаў  “ВІТ”  (Білорусь) за фінансової підтримки міжнародного Вишеградського Фонду.

Курс є частиною плану дій Всукраїнської освітньої програми «Розуміємо права  людини».

Експертами курсу стануть провідні журналісти та громадські діячі з Україїни  та з-за кордону.

Під час Курсу учасники зможуть поглибити свої знання з насупних тем:

Права людини і журналістика; Права людини: філософській, етичний та юридичний аспекти; Міжнародні та національні механізми захисту прав людини; Дії журналістів на  захист прав людини (з акцентом на інформаційній складовій); Як готувати матеріали пов’язані з проблемами прав людини в кризових  ситуаціях. Як готувати матеріали у відповідності з правами людини: баланс  публічності та приватності; Журналістська етіка;. Безпека діяльності журналістів. Особливості роботи журналістів у гарячих  точках та конфліктиних зонах; Як проводити журналістські розслідування в сфері прав людини. Як  організовувати ефективні журналістські адвокаційні кампанії на захист прав  людини.

Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного  відбору.

Критерії відбору для участі у Курсі є наступними:

Активна  робота в діючих ЗМІ;

Активна громадянська позиція;

Досвід підготовки матеріалів у сфері захисту суспільних інтересів;

Можливість брати участь у всіх навчальних заходах Курсу.

Готовність до  співпраці в команді з іншими учасниками Курсу.

Перший семінар навчального Курсу проходитиме з  4 по 7 жовтня  2014 року  у місті Чернігів (база відпочинку «Санрайз» та освітній  Дім Прав Людини).

Організатори забезпечують проживання та  харчування учасників Міжнародного  Курсу, витрати на проїзд до місця проведення сесій Курсу й у зворотному  напрямку. Формування групи учасників відбуватиметься за результатами  конкурсного відбору.

Для участі у конкурсі необхідно:

*Крок перший:* Зареєструвати свою кандидатуру на участь у Міжнародному  Курсі з прав людини, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за адресою: http://edu.helsinki.org.ua/zajavka  <http://usndr.com/ru/mail_link_tracker?hash=5wdiyjcf67b8baz5tuptue1afmmb8aqwymrofm5kfb6yrgr1t9xg345esonx87e3bsra4qc4yxn4y4&url=http%253A%252F%252Fedu.helsinki.org.ua%252Fzajavka>  (обов’язково  поставте галочку навпроти назви Школи вгорі сторінки).

*Зверніть увагу! Для того, аби отримати доступ до анкети, Ви маєте бути  зареєстрованим користувачем сайту. Зареєструватися як користувач сайту Ви  можете за цим посиланням: http://edu.helsinki.org.ua/user/register  <http://usndr.com/ru/mail_link_tracker?hash=596zh9dmofss1hz5tuptue1afmmb8aqwymrofm5q9tqhftd7wb4eifiybd7gp1jwpbgc99651o7mde&url=http%253A%252F%252Fedu.helsinki.org.ua%252Fuser%252Fregister>  .

*Крок другий: *Надати до 3-х власних матеріалів, що стосуються захисту  суспільних інтересів. Посилання на вказані матеріали необхідно навести у  полі “Додаткове завдання…” аплікаційної форми (в разі якщо матеріали не  опубліковані на інтернет-ресурсах, відскановані друковані публікації, фоторепортажі, відеороліки та аудіо записи мають бути попередньо розміщені  аплікантом в мережі Інтернет у відкритому, або обмеженому доступі). В

Ваша  кандидатура вважається зареєстрованою на участь у конкурсі, а есе прийнятим  на участь у конкурсі, якщо ви отримали про це повідомлення від  організаторів.

Контакти організаторів в Україні для отримання додаткової інформації: E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com

Контактна особа: Ольга Сергєева (співкоординатор Міжнародного Курсу):  +38  0509222348 Просимо звернути увагу, що конкурсні документи повинні надійти  не пізніше 17.00, 15 вересня 2014 року

Залиште коментар