Білоруська асоціація журналістів бойкотує конференцію у Москві

Громадське об’єднання “Білоруська асоціація журналістів” бойкотує щорічну конференцію Європейської федерації журналістів у Москві.

Про це йдеться у відкритому листі БАЖ.

Керівництво мотивує своє рішення принципами кодексів етики, а також почуттям глибокої поваги до українського народу, вимушеного вести на своїй землі неоголошену війну з сепаратистами.

“Ми вважаємо конференцію EFJ головною подією року в світі європейської журналістики. Тому від імені членів нашої національної організації ми висловлюємо незгоду з проведенням цієї конференції в столиці держави, влада якої протягом останнього часу цілеспрямовано сприяли і сприяють руйнуванню етичних та професійних стандартів журналістики”, – сказано в листі.

“На наших очах в російських медіа відбувається безсовісна підміна інформаційної функції засобів масової інформації маніпулятивною і пропагандистською.

Очевидно, що влада Росії безпосередньо стимулює цей ганебний процес, публічно і масово відзначаючи державними нагородами найбільш активних учасників руйнування базових принципів об’єктивної журналістики”, – наголошують у БАЖ.

Саме тому нам здаються непереконливими аргументи частини європейських колег, що в цей складний для російської журналістики момент проведення щорічної конференції EFJ в Москві стане вираженням міжнародної підтримки російської журналістської спільноти.

Крім ГО “БАЖ” про неучасть у московському форумі оголосили Польща, Грузія, Угорщина, Люксембург, Словенія, Україна та Фарерські острови.

Збираються брати участь в ньому Австрія, Хорватія, Данія, Фінляндія, Франція, Велика Британія, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Чорногорія, Росія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія і Туреччина.

Нагадаємо, що 14 вересня представники Асоціації польських журналістів, Національної спілки журналістів України і Незалежної медіапрофспілки України закликали членів EFJ не проводити в Москві конгрес.

Залиште коментар